diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Rozvoj dítěte

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Každé dítě se rozvíjí  individuálně. Největší rozdíly v rozvoji  jsou zřejmé do věku tří let. Tři roky jsou jakýsi předěl v rozvoji. Je to období  prvního vzdoru. Dítě si uvědomuje svoji osobnost, všechno chce samo zkoušet a dělat. Je to období velké zvídavosti a rovněž období velkých pokroků.

Dítě si začíná  samostatně hrát a vyhledává si občas samotu, protože chce být samo, bez dospělého člověka. Kolem třetího roku věku by už měl svoji roli zaujmout také otec. Tatínek by se měl zapojit do her a hlavně do těch klučičích, hlavně pokud je Váš potomek chlapec. Dítě je nyní ve věku, kdy se  učí chápat různé pohledy na svět a rozlišovat je.  

Velký vliv na rozvoj dítěte má také  pobyt u příbuzných např. u babiček a dědečků, bez doprovodu rodičů. U nich se děti naučí zase jiný pohled na svět, který jim rodiče zprostředkovat nemohou. Všechny tyto informace (čím jich je víc, tím lépe) dítěti pomáhají v jeho socializaci.

Do tří let se už u většiny dětí objeví talenty. Jsou děti, které  vezmou již tužku do ruky, protože mají potřebu něco malovat. Vzdělávání dětí do tří let by mělo především spočívat v tom, že rodiče se zaměří na přirozené nadání a snaží se ho rozvíjet. Mezi druhým a třetím rokem dítěte se rovněž vytvářejí v mozku jazyková centra, a proto není špatné, aby se dítě  již v tomto období učily cizím jazykům.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.