diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak zvládnout oběd s batoletem v restauraci

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Také rádi obědváte nebo večeříte v restauracích a nechcete své batole nechat doma, anebo ani nemáte jinou možnost, než ho vzít se sebou? Přinášíme Vám několik tipů, které přispějí k větší pohodě u jídelního stolu.

Baby friendly

Současní rodiče malých dětí mají velké štěstí v tom ohledu, že tzv. baby friendly restaurací stále přibývá. Zpravidla se zde nekouří, součástí menu jsou i dětská jídla, na toaletě najdete přebalovací pult a nikdo se nepodivuje tomu, že se sebou berete roční anebo ještě menší dítě. Ovšem skutečnost, že jste v baby friendly podniku ještě neznamená, že ho Vaše dítě může automaticky zdemolovat. Píchat a škrábat vidličkou do masivní dřevěné desky stolu, rozbíjet nádobí, trhat ubrousky na malé kousíčky, anebo házet po ostatních hostech jídlo.  Že s tímto názorem naprosto souhlasíte, ale máte problém, přesvědčit své batole, aby jej rovněž přijalo? Přečtěte si naše doporučení. Možná zaberou také na Vašeho malého strávníka. Alespoň některá. 

Chci jíst samo

Takřka většina dětí, sotva se posadí, vyžaduje, že chtějí jíst samy. Když je chcete krmit lžičkou, aby to u Vašeho stolu nevypadalo jako u korýtka nejmenovaných hospodářských zvířat, dítě odmítavě otáčí hlavu. Buď samo, nebo nic. Dobrá, ale když dítě dostane svou misku s jídlem, první, co udělá je, že ji vyklopí. To není žádoucí ani doma, kde to obvykle musíme uklízet sami, natož v restauraci, kde vše sice uklidí personál, ale Vy se můžete hanbou propadnout, když vidíte, jak Váš stůl přicházejí uklidit. Náš tip: Využijte momentu překvapení. Pokud doma obvykle krmí dítě matka, svěřte tento úkol pro změnu otci, staršímu sourozenci, babičce, anebo třeba kamarádce. Jestliže Vám tento fígl nevyjde, následujte naši kompromisní strategii, kterou popisujeme níže.

Drobení je dovoleno

Drobit v restauraci je dovoleno, drobí tam i dospělí. Dítěti co nejdříve dejte do ruky kousek pečiva, anebo část předkrmu, se kterou neudělá velký nepořádek. Se sebou mu noste lehkou plastovou mističku, do které mu odměřujte vždy malé části jídla, jako je těstovina, kousek brambory, pizzy atp. Omáčku nebo polévku dávejte dítěti raději lžičkou ze svého talíře. V kabelce mějte vždy připravené vlhčené ubrousky a bryndáček.

Pozor, neodcházet!

Děti kolem roku a půl špatně snášejí, když vidí svou matku odcházet, zvláště pak v cizím prostředí. Pokud si potřebujete odskočit na toaletu, vypařte se velmi nenápadně, v krajním případě vezměte své dítě raději se sebou. Jinak by mohlo spustit srdceryvný pláč. Doufáme, že Vám naše tipy alespoň trochu pomohou. A nezapomeňte, že dítě by mělo přicházet do restaurace hladové, aby vnímalo jídlo jako potravu a ne jako hračku. Náš tip: Pokud uděláte velký nepořádek, nechte větší spropitné, aby Vás příště znovu rádi viděli.

zdroj: rodicum.cz


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.