diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

První hračky pro miminko

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Obcházíte hračkářství a zjišťujete, s čím by jste udělali miminku radost? Hračky rozvinou  nejen sluch a zrak, ale také další smysly, jež mu pomohou orientovat se v lidském světě a novorozenec potřebuje hračku už ve třech až čtyřech týden po porodu.

Pohyblivé hračky udělají dítěti velkou radost. Dají se pověsit na libovolné místo, aby na ně miminko dobře vidělo. Kojenci většinou leží s hlavičkou obrácenou na jednu stranu. Až do svých tří měsíců nedokážou rozlišit barvy, proto vyberte hračky nejlépe s výraznými barvami. 
Miminko také fascinuje vlastní obraz i když si až do jednoho roku neuvědomují, že se vlastně dívají na sebe. Vybírejte měkké hračky nebo knížky, na které je připevněno speciální nerozbitné zrcátko.

Kojenci milují také zvuk, proto si rádi hrají s chrastítky. Pohybováním chrastítka si dítě pomáhá spojit příčinu a následek, když si uvědomí, že zatřese-li se chrastítkem, vydává zvuk.

Závěrem lze říci, že nejlepší hračka nemusí být vždy ta nejdražší. Musí vydávat zvuk, musí být bezpečná, to znamená, že nesmí jít utrhnout nebo ukousnout nějaká část, aby ji dítě následně spolklo. Musí jít také dobře uchopit a samozřejmě musí jít o zdravotně nezávadný materiál.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.