diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Proč dítě nespí 1.část

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Potřeba spánku kolísá od člověka k člověku jak v dospělosti, tak i už od narození. Novorozené dítě navíc vůbec netuší, že v noci se má spát. Dítě spí jen tehdy, když jeho organizmus potřebuje. Jakmile mu dá jeho tělo povel už dost, tak se probudí a pochopitelně, že nechce být samo, tím pádem si chce hrát. Návyk na spaní v prvních dvou letech dítěte není jednotný. Pokud je někdo přesvědčený, že dítě naučil spát ve stejnou dobu, rychle se vyvede z omylu. Zde je přehled-orientační doby spánku:

0-3 měsíce

Každý kojenec v tomto věku spí po krmení tvrdě. Neruší jej hluk, ale například náhlý zvuk-telefon či ostré světlo. Samozřejmě se vzbudí, když chce pít. 

3-6 měsíců

Takový kojenec spí tak 17-19 hodin, ale to je v podstatě hloupost, i když každé dítě je individualita. Po nakrmení usne, chvíli si brouká, po hodině a půl se zase vzbudí. Půlroční dítě probdí dvě přestávky mezi jídly a klidně to můžou být i noční. Často taky protestuje křikem, když ho ukládáte do postýlky a chcete, aby spal. Zkuste mu zazpívat, zabroukat, povědět pohádku.

Proč dítě nespí 2.část


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.