diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Pozitivní účinky masáže novorozence

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Od chvíle, kdy se dítě narodí vyžaduje blízkost svých rodičů, aby se cítilo bezpečně. Je to základní lidská potřeba, která pomáhá dítěti nejen přežít, ale také zdravě prospívat. Když dítě onemocnění, například zácpou, vyžaduje blízkost rodičů daleko více. Právě v takových případech významně pomáhájí nejrůznější masáže.Děti ocení láskyplnou péči svých rodičů, která je nejen uklidní, ale  pomůže jim také s trávícími problémy, bolestmi bříška a celkově posiluje vztah mezi matkou a dítětem.

V brzkém věku je dítě zvyklé především na dotyky matky, protoby s masážemi měla začínat právě ona. Zanedlouho se ale může přidat i tatínek a dítě tak pocítí lásku obou rodičů.

Baby masáží se okamžitě zrychlí krevní oběh, ten zajistí dítěti teplo a zárověěň mu umožňuje potřebnou relaxaci.  Relaxační masáž snižuje množství stresových hormonů, které se hromadí při pláči a vede tak k celkovému uvolnění dítěte. Baby masáže jsou pro zdravý růst dítěte doporučeny také proto, že zlepšují imunitní systém a chrání tak dítě před nejrůznějšími onemocněními. Má pozitivní vliv také na dýchání. Dítě tak bude po masáži daleko klidnější.

Baby masáže mají take účinky na emocionální úrovni. Dítě si utváří s rodiči silné pouto, proto by sa na masážích měli podílet oba rodiče.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.