diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak vozit dítě na kole?

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Jsou rodiče,kteří raději než v autě podnikají výlety na kolech a zabývají se myšlenkou jak a od kdy lze vzít dítě s sebou na cesty? Miminko lze vzít na výlet již od dvou měsíců, protože v dnešní době je na trhu přívěsný vozík, jehož cena se ale pohybuje kolem deseti tisíc korun, ale co by vášnivá cyklistická rodinka neudělala.

Tento vozík lze sehnat v odpružené nebo neodpružené variantě. Hodí se pro dětí, kteří ještě nesedí. Cyklista musí vzít v úvahu, že jeho kolo s vozíkem je těžší a delší a je tedy proto náročnější ovladatelnost. Na druhou stranu při pádu z kola se vozík nepřevrhne a kdyby náhodou ano, dítě je chráněno konstrukcí vozíku, která je z ocelových tyčí. Při výběru je nutno především si uvědomit, na jakém povrchu budeme převážně jezdit. Jestliže po hladkém asfaltu, stačí neodpružený, jestliže ale raději po různých stezkách, bude lepší odpružený, i když si budeme muset připlatit, ale zdraví dítěte je snad pro každého na prvním místě. S přibývající hmotností dítěte lze postupně upravovat odpružení podle potřeby. Novorozence je dobré umístit do vozíku do zvláštní houpací sítě, která je napnutá uvnitř. Při najetí na nějakou nerovnost nebo překážku na cestě se nic nestane, miminko se jenom zhoupne. Levnější vozíky mají jenom pružnou vložku a tak netlumí nárazy a ratolest nemá takové pohodlí a pocit bezpečí a také pro jeho páteř to nedělá dobře.

Závěrem lze konstatovat, že stejně jako vše má i vozík svá pro (bezpečnost, snadná a rychlá montáž, chrání před nepřízní počasí), ale také proti (vysoká cena, v létě nelze větrat, horší komunikace s dítětem)


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.