diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jednání s dětmi – záchvaty vzteku

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Záchvaty vzteku jsou nejběžnější u dětí od 18 až 24 měsíců. Jsou stejně běžné u dívek, jako u chlapců. Zde je několik tipů, které vám pomohou zastavit vzteky:

Předvídat:

  • Vaše nejlepší obrana je předvídat vztek na počátku. Nečekejte až se vaše díte dostane do plné výši  záchvatu, protože jakmile se začne vztekat, tak už nemáte takovou moc ho ovládat. Dávejte si pozor na známky toho, že vztek je na cestě – napětí, fňukání… Jakmile se naučíte identifikovat, že se vztek blíží, jste na nejlepší cestě ho zastavit.


Rozptylovat a přesměrovat:

  • Když vidíte,že se vztek blíží,hned se snažte přesměrovat pozornost vašeho dítěte. Řekněte například, že: “Podívej se, tam je medvídek” nebo zkuste “Podívej se na toho malého kluka tam.” Nejlepším řešením je pokusit se odvrátit jeho pozornost tak dlouho, aby přesměroval svou energii. Technika nemusí vždy fungovat, ale stojí to za vyzkoušení.

Použití slova a uklidňující pocit-metody

  • Jeden z hlavních důvodů záchvatů vzteku batolata je frustrace. Oni nemají slova,aby vyjádřili své požadavky a potřeby, ani neumějí kontrolovat své emoce, takže budete muset být jejich vlastní regulátor na prvním místě. Zkuste třít záda, držet jej opatrně, pouštět relaxační hudbu. Dívat se z očí do očí a mluvit uklidňujícím hlasem.

Varovat:

  • V závislosti na vyspělosti vašich dětí, zkuste dávat varování. Rodiče by měli dítě jednoduše napomenout a při tom použít pevný hlas, aby dítě vědělo, že jeho chování nebude tolerováno. Pokud varování nepomáhá je nutné to dotáhnou do konce a poslat dítě někam, aby bylo samo. Dítě se pak uklidní.

Během vzteku-ignorovat, ignorovat, ignorovat:

  • Jakmile se začne vztekat, nedávejte tomu žádnou pozornost. Žádné oční kontakty, žádná slova, nereagovat. Jakmile se vaše dítě naučí, že její výbuch funguje, to znamená, že prosadí své a je pravděpodobné, že to zkusí znova.

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.