diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Zimní radovánky s dětmi

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Máte rádi zimu nebo se spíše těšíte na jaro? Obě roční období mají určitě něco do sebe. V případě, že máte děti, tak pro vás zima znamená především sáňkování, bobování, stavění sněhuláků. I když pro nás dospělé zima neznamená vždy to dobré, jelikož sníh nám mnohdy komplikuje cestování autem, musíte odhrnovat hromady sněhu, abyste si vůbec dostala ven z domu. I to je prostě zima.

V případě, že jste na mateřské dovolené možná zimu prožíváte jinak. Chodíte s dětmi pravidelně na procházky, užíváte si sněhu plnými doušky. Jelikož bydlíme na Vysočině, tak nemáme o sněhovou nadílku nouze. S klukama se vždy moc těšíme ven. Chodíme za každého počasí a musím říci, že nám to všem prospívá. Synové jsou zatím zdraví, což musím zaklepat. Něco do sebe to určitě má. Imunitní systém našich dětí se ještě utváří a pobyt na čerstvém vzduchu působí na náš organismus kladně. Nejdůležitější je se teple obléknout, po vrstvách. Je nutné nezapomenout na čepiče a rukavice. Ruce, ty nám začnou mrznout nejdříve. Správná, vhodně řešená obuv je zajisté základem. Nešetřete proto na výběru obuvi pro sebe i své děti a investuje do jejich nákupu. Zeboucí nožičky a ručičky bych vás brzy zahnaly domů do tepla.

Jelikož je v naší vesnici hodně maminek s dětmi, každý den se s některou potkáme při jejich pravidelné vycházce. Není už neobvyklé potkat i tatínky s kočárkem. Probereme život maminky na mateřské dovolené i trochu z jiné stránky. Zrovna včera mě jeden takový tatínek povídal, že mě obdivuje, jak tlačím kočárek a ještě táhnu malého na bobech. Líbilo se mu, že je to dobrá posilovna. To ano, ty naše kopce, to opravdu posilovna je.

Je pravda, že si na nedostatek pohybu opravdu nemohu stěžovat. Tolik kilometrů, co jsem se svými syny nachodila s kočárkem, to se ani nedá spočítat. Užívejte si pohybu na čerstvém vzduchu. Děláte to pro zdraví sebe i svých dětí. Máte podobné zážitky? Napište nám o tom. Těšíme se.

Foto: Hana Kysilková, www.hanakysilkova.cz

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.