diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Většina rodičů považuje za důležité kontrolovat, na co se jejich děti dívají v televizi

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

98% rodičů v České republice považuje za důležité kontrolovat, jaký program jejich dětí sledují v televizi. Ukázal to průzkum pro Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), který testoval efektivitu kampaně “Vaše dítě, vaše televize, vaše zodpovědnost”.
94% procent rodičů si podle tohoto průzkumu myslí, že v televizi je v současnosti příliš násilí. Ve skutečnosti však rodiče často situaci podceňují, protože průzkum také řekl, že od 2 let sledují televizi téměř všechny děti, 90% dětí ve věku 4-6 let sleduje televizi alespoň občas samo a čtvrtina těchto dětí má televizi ve svém pokoji. Děti starší 13 let mají televizi ve svém pokoji v 52 procentech.

Kampaň “Vaše dítě, vaše televize, vaše zodpovědnost” RRTV běží v České televizi, na Nově, Primě, Televizi Barrandov a na několika regionálních televizích od září 2011. Kampaň se skládá ze tří spotů s názvy Půlnoc, Oslava a Metro, které zobrazují mnohdy šokující projevy dětí, inspirované sledováním nevhodných televizních pořadů.

Agentura MillwardBrown provedla kvantitativní průzkum na vzorku 606 rodičů. Alespoň jeden ze spotů vidělo 92% rodičů a nadpoloviční většina rodičů uvedla , že díky kampani o problému více přemýšlí. 35% procent rodičů po shlédnutí kampaně více omezuje děti ve sledování televize. 94% procent rodičů považuje kampaň za užitečnou. Kampaň zasáhla zejména ženy – matky.
“Účelem kampaně nebylo odstavit děti od televize, ale přimět rodiče, aby přemýšleli, na co jejich děti v televizi koukají. To kampaň splnila,” uvedla Kateřina Kalistová, předsedkyně RRTV.

Kampaň byla převzata z Rumunska, kde vznikla v roce 2007 za podpory evropského fondu Phare.

Zdroj: www.ententyky.cz

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.