diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Vaříme dětem II

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Nedávno jsem uvedla příspěvek s recepty pod názvem Vaříme dětem.  Byly čerpány z kuchařky od Jozy Břízové. Přijde mi škoda, když už jsem na tuto kuchařku narazila, zveřejnit pouze tři recepty. Nabízím proto ještě další tři.

Jemná bramborová polévka

500g vody, 100g mléka, 200 g brambor, 20g másla, 1/2 žloutku, sůl, petržel nebo pažitka

Oloupané, omyté brambory zalijeme vařicí osolenou vodou a vaříme do měkka. Když jsou brambory měkké, slijeme vodu do hrnku, brambory prolisujeme, dáme zpět do vývaru z brambor, přidáme mléko a polévku necháme prohřát. Do hotové polévky zašleháme žloutek, přidáme máslo a okořeníme ji sekanou petrželkou.

Koprová omáčka krémová

1/4l mléka, 15g mouky, sůl, kopr, 1 lžička másla, 1 žloutek, trochu octa

Do mléka zamícháme mouku, osolíme, osladíme, postavíme na oheň a za stálého míchání připravíme hustý krém. Do něho vmícháme žloutek  a usekaný kopr, povařený v trošce octové vody. Omáčka je hustý, smetanový krém a hodí se na houskový knedlík i na vejce vařená natvrdo apod.

Jemné bramborové placky

400gbrambor, 40g hrubé mouky, sůl

Čerstvě vařené brambory oloupáme, horké dáme na vál, rozdrdíme válečkem, přidáme sůl a mouku a uděláme těsto. Vyvalujeme menší placky, které pečeme na suché plotně.  Horké je peroutkou potřeme máslem a stočíme.

Rada: Místo plotny používám suchou teflonovou pánev.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.