diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Vánoční tvoření ve školce

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Včerejší odpoledne byly děti i se svými maminkami pozvány do školky na Vánoční tvoření. Předem jsem tušila, že půjde o to, vyrobit si společně s dětmi nějaké výrobky s vánoční tématikou. A po 2,5 hodinách krásné práce jsme si odnesli s Kubinkem domů 3 krásné výrobky, utvořené více méně společnými silami. Prostory školky byly rozděleny na takové 3 pracující zóny. Každou z nich vedla jedna paní učitelka. V tom prvním pracovním koutku jsme si mohli vyrobit kouzelné skleničky. Paní učitelka nám dala obyčejnou malou skleničku a my si jí mohli naplnit vším možným co se na stole nabízelo. Zrnka kukuřice či slunečnice, šišky, kaštánky, fazole, šípky, kousíčky sušené pomerančové kůry,….. Takže jsem držela skleničku a dávala pozor aby toho ten můj šikula nenasypal víc na zem než do útrob skleničky. Až byla plná, překryli jsme otvor kouskem batikované látky a ovázali provázkem. Sklenička bude zdobit náš byt a bude krásné se na ni za 20 let podívat a vzpomenout, že toto byl první výrobek mého 3 letého syna.

V dalším koutku jsme vyráběli, nebo spíše zdobili vánoční stromeček. Paní učitelky měly nachystané malé květináčky s pískem, kde byly zapíchané a svázané jehličnaté větvičky do tvaru miniaturního stromečku. Každé mamince pak daly mističku různých ozdůbek a maminky mohly začít ozdůbky připevňovat na svůj stromeček pomocí lepící tavící pistolí. Takže práce musela být velice opatrná a děti zde fungovaly spíš jako podavači ozdůbek, mezi nimiž byly třeba sušené hvězdičky z pomer. kůry, sušená kolečka jablek, nastříhané kousky ozdobného řetězu, blýskavé kuličky, půlky vlašských skořápek,….Stromeček v závěru vypadá kouzelně. Ovšem to už mi Kubík dělal pomocníka jen polovičního. Spíše ho zajímal povyk ostatních dětí a jejich dovádění.

Nakonec jsme si ještě mohli vyrobit malého andělíčka z těstovin. Kterého můžeme na Štědrý den pověsit na náš vánoční stromek. Rodičů, dětí i jejich sourozenců se sešlo dost. Tvoření krásných výrobků mělo svoji atmosféru, děti se dobře bavily a hlavně spolu dováděly. Na rodiče také čekalo pohoštění v podobě různého ovoce či vánočního cukroví upečeného ve školce samotnými dětmi ke kterému jim paní učitelky uvařily kávu nebo čaj.

Bylo to krásné odpoledne a mám radost z výrobků, které nám doma symbolizují přicházející Vánoce a hlavně, které jsem vyráběla já a Kubík.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.