diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Kryoterapie

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Procedura celotělové chladové terapie
Je obecně známo, že moderní a pohodlný způsob života sebou nese různé civilizační nemoci a velká část obyvatelstva trpí do jisté míry nějakým druhem degenerativních změn na kosterním a svalovém aparátu a proto hledá zdraví prospěšnou, účinnou a atraktivní metodu ke zmírnění obtíží. Profesionální sportovci z fotbalových, hokejových a jiných sportovních týmů jí ocení jako doplněk přípravy nebo rehabilitační léčby po zraněních. Velmi vhodná je tato metoda i jako součást zájmových volnočasových sportovních a doplněk rekondičních aktivit.
Aplikace extrémního chladu neboli celotělová chladová terapie patří mezi fyzikální lázeňské metody, které používají střídavých účinků vysokých a nízkých teplot obdobně jako sauna. I začátek je stejný, vejdete do msítnosti, kde se pracuje s tělem a teplotou. V tomto případě jde ale o pobyt ve 130 stupňovém mrazu. V takových podmínkách lze bez následků vydržet je pár minut. Po absolvování pobytu v kryokomoře, neboli polariu, se každý rád zahřeje pohybem.
Kryopterapie patří k nejprobádanějším a nejmodernějším metodám regenerace a zvyšování výkonnosti tzv. čistou formou. Působí úlevu od chronické i akutní bolesti, příznivě ovlivní imunitní systém, působí proti nadváze a celulitidě, není vysolující a nezabere mnoho času.
Kombinace extrémního chladu a následného cvičení je cesta k trvalejšímu zlepšení obtíží.

Pro koho je polárium vhodné
Zúčastnit se může v podstatě téměř každý člověk, který netrpí žádnou závažnou akutní nebo chronickou chorobou a je s metodou dobře seznámen.

Platí jednoduché pravidlo, že pokud si nejste svým zdravotním stavem stoprocentně jisti, poraďte se svým lékařem, podobně jako před namáhavým sportovním výkonem. Zátěž pro tělo není u zdravého nebo i chronicky nemocného, ale léčeného a kompenzovaného člověka větší, než rychlá chůze.

Přínosy kryoterapie:
– zlepší tělesnou i duševní výkonnost
– posiluje obranyschopnost a odolnost organismu a imunitu
– uleví od bolesti kloubům, kostem i svalům
– působí aktivně proti nadváze a celutitidě
– urychlení rehabilitace po zranění
– zvýšení svalové výkonnosti
– zpomaluje proces státnutí
– blahodárně působí při obtížích jako je migréna, artróza, astma, roztroušená skleróza, deprese, bolesti páteře, lupénka atd.

Pro koho polarium není vhodné.
Pro lidi s:
– alkoholovým nebo drogovým opojením
– klaustrofobií – strachu z malých prostor
– známou těžkou alergií na chlad
– extrémní nebo neléčenou hypertenzí – s krevním tlakem stabilně přes 160/110
– akutním onemocněním srdce a oběhu (srdeční infarkt, nestabilní angína pectoris, plicní embolie, myokarditis atd.) prodělaným v posledních 6-ti měsících
– závažnými chronickými i akutními chorobami (vždy je nutno otázat se svého lékaře)

Takže vzhůru do toho. Najděte si takové centrum ve vašem městě a udělejte něco pro své zdraví, odpočinete si od svých dětí, naberete síly do nového roku.

Zdroj. Časopis Wellness, Březen 2011.
www.kryocentrum.cz


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.