diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Vánoce se blíží

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Právě teď je nejvhodnější doba na výběr vánočních dárků pro děti. Můžete si vše v klidu rozmyslet a pak bez stresu pořídit to, co pod stromečkem udělá největší radost. Přečtěte si, jak nákup vánočních dárků zvládnout co nejlépe…

Kolik je tak akorát? Jeden dárek je jako žádný. Alespoň děti to tak rozhodně vnímají. Na druhou stranu nakoupit deset dárků a očekávat bezmezné nadšení v dětských očích také není úplně ideální. Děti totiž velmi pravděpodobně po pěti balíčcích ztratí o další překvapení zájem a všechny se jim slijí do jednoho. Každá rodina má svoje vlastní zvyklosti, zlatou střední cestou se však jeví pořídit jeden větší a k němu dva až tři menší dárky.

Tipy na skvělé dárky. Není lehké vybrat ten správný vánoční dárek. Popravdě, je to malé umění. Dárek má vzbudit nadšení a potěšit. Proto je nutné vědět, co udělá radost právě vašemu dítěti. Přinášíme vám několik tipů, které by vás mohly zaujmout.

Pro kreativní děti – Mnoho rodičů se při výběru vánočních dárků soustředí hlavně na klasické hračky. Stranou zájmu zůstávají pomůcky, které rozvíjejí dětskou kreativitu. Děti přitom tvoření zbožňují. Nemusí jít o nic složitého. Vhodným dárkem může být třeba sada srdíček nebo květin na nalepení na látku. Vaše princezna si tak bude moct z obyčejných džínsů vyrobit originální umělecké dílo.

Hračky – Vybrat hračky pod stromeček je na první pohled jednoduché, protože nabídka v obchodech je nepřeberná. Klasikou, kterou nic nepokazíte, jsou samozřejmě panenky a pro kluky různé hlučící nástroje a figurky silných bojovníků. Respektujte výběr svého dítěte, i když vám osobně se dárky z výchovných důvodů nezamlouvají. Pokud dítěti vybraná věc udělá opravdovou radost, pro tentokrát na pevné výchovné zásady zapomeňte. Hračkou, na kterou nedají dopustit v mnoha rodinách, je lego. Stavebnice nejsou určeny jen pro kluky, ale klidně je můžete nadělit i dívce.

Něco na sebe – Možná jste jako dítě neměla ráda “měkké dárky”, které svým obalem dávaly jasně najevo, že  uvnitř najdeš něco na sebe, nejspíš pyžamo. A proto je teď oblečení pro děti pod vánočním stromkem u vás tabu. Jenže hlavně holčičky se rády parádí a hezká sukýnka nebo tričko jim udělají velkou radost. A klukům mikina nebo kalhoty. Oblečení rozhodně není špatným dárkem, nevyhnutelně se ale musíte trefit do současné módy. Ať se vám osobně líbí, nebo ne.

A co ještě pod stromeček –  Pokud právě nad šálkem kávy nebo čaje uvažujete, co ještě by se mohlo hodit pod stromeček, myslete také na stále oblíbené puzzle nebo zažehlovací korálky, dekorace do dětského pokojíčku, společenské hry, knihy, cédéčka, sportovní vybavení a také na elektroniku pro starší děti (počítačové hry, mobilní telefony, přehrávače hudby). Nebo hit, který nestárne: plastelína.

Zdroj:

Časopis – Děti a my (11/2009) – vydává Portál

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.