diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Tom Hodgkinson – Líný rodič

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

V poslední době se hodně mluví o knize Líný rodič od Toma Hodgkinsona. Nabízí překvapivě svěží a přirozený pohled na výchovu dětí. Dnes jsme neustále zahrnováni množstvím rad a doporučení, nemálo maminek má neustále výčitky svědomí pramenící z obav, jestli se svým dětem věnují dostatečně apod. Co tedy říká zábavný a chytře píšící Tom Hodgkinson?

Podtitulem knihy je “Lenošením a nečinností k lepšímu rodičovství”. Autor doporučuje rodičům nechat dětem co nejvíce svobody a volného času. Tvrdí, že dítě samo o sobě ví, jak si hrát a jak nejlépe rozvíjet své dovednosti. Je odpůrcem přílišného dohledu rodičů nad školními úkoly, přemíry kroužků nebo výuky jazyka v časném věku. Tvrdí, že nejlepší výchova je časově nenáročná, zábavná a příjemná i pro rodiče a dokonce levná.

Jeho pojetí lenosti vyznívá proti drahým zábavním parkům, luxusním dovoleným, nákladným sportovním kroužkům vyžadujícím rodiče – taxikáře. Naopak doporučuje hojný pobyt venku, na vlastní zahradě nebo v přírodě, stavění bunkrů oproti prefabrikovaným dětským hernám a domácí zvířata místo cest do ZOO. Je velkým propagátorem zapalování ohňů, společného vaření, stolování i domácích prací, tance a zpěvu.

Hlavním poselstvím knihy je: nebojte se to dělat tak, aby to vyhovovalo vám. Bude to bavit i děti! Popíjení s přáteli na zahradě a poletující chumel dětí okolo – co může být lepšího 🙂 ?

A jaký je váš názor? Napište nám!


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.