diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Tip na výlet – Český Krumlov

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Čas dovolených je sice dávno za námi, to však neznamená, že si nemůžeme udělat výlet, na ten lze vyrazit přeci za každého ročního období a počasí. Jedním z nejhezčích míst u nás, je město Český Krumlov. Dá se říct, že je kulturním centrem jižních Čech. Vévodí mu nádherná architektura historického středu města, proslulé divadlo s otáčivým hledištěm, bývá častou zastávkou vodáků sjíždějících Vltavu a také atrakcí pro mnoho zahraničních turistů.

Český Krumlov mám velmi ráda, letos jsem tam zavítala po pěti letech znovu a byla jsem příjemně překvapená, že se vlastně nic nezměnilo, ale přesto člověk nachází zase nová zákoutí, uličky a krásná místa starého města. Navštívila jsem ho už mimo hlavní turistickou sezonu, což vřele doporučuji, protože turistů bylo minimum.

Co prostě musíte vidět?

Je jasné, že musíte navštívit staré město, historické centrum Českého Krumlova, jeho srdce i duši. Na poměrně malém prostoru najdete neskutečné množství restaurací a různých obchůdků se vším možným, na co si jen vzpomenete. Milovníci architektury si také přijdou na své, vždyť v této části města jako by se zastavil čas před stovkami let…

Osobně považuji za nejkrásnější dominantu Českého Krumlova jeho hrad, zámek a přilehlý zámecký park s proslulým otáčivým hledištěm. Zámek je opravdu nádherný a obrovský. Má pět nádvoří a téměř 11 hektarů velkou zámeckou zahradu, která je rozdělena do čtyř částí – Štěpnice, která sloužila původně jako soukromá zahrada pro knížecí rodinu a označovala se jako tzv. Královská zahrada. Letní jízdárna, jak napovídá její název, sloužila k výcviku jízdy na koni. Dolní parter, nebo-li Knížecí květinová zahrada. Poslední částí je Horní zahrada, kde převažují vzrostlé stromy nad květinovou výzdobou a dodávají tak místu romantický nádech.

Za návštěvu rozhodně stojí jedna z nejmalebnějších českokrumlovských ulic  Parkán, také městská čtvrť Latrán, kde najdete známou Budějovickou bránu, kostel sv. Jošta, Minoritský klášter a Válcovou baštu nebo městská čtvrť Plešivec, kde se nachází synagoga a městský park. Turisticky zajímavá je i prohlídka grafitového dolu s odborným výkladem.

Český Krumlov je pro mě tím nejkrásnějším městem v celé republice, dá se přirovnat k Praze, ale je mnohem osobitější a působí na turisty přátelštěji. Ne nadarmo je město zapsáno na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.