diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Sport a volný čas

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Sport pro dítě by měl být zábavou. Spousta rodičů si ale přes své ratolesti plní svoje dětské sny a přihlašují své syny třeba už ve čtyřech letech na fotbal, i když ho míč vůbec nebaví a ke sportu nemá sklony. Potom chodí na tréninky otrávené a unuděné a to není vůbec smyslem sportu ve volném čase dítěte.

Sport by měl být o pohybu a hlavně o radosti z pohybu. V dnešní době bohužel spousta dětí tráví volný čas spíše u obrazovky počítače nebo u televize. Jistě, můžete namítnout, že ve velkém městě, kde jsou jen paneláky a chodníky, to jde jen těžko, ale všude už dnes najdete dětská hřiště a místa, kde se pohybovat dá. 

 A jaký sport tedy svým dětem vybrat? Měli byste vzít v úvahu věk a schopnosti. Pro zdraví dětí je důležitá rovnováha mezi příjmem a výdajem, takže pokud bude dítě více jíst a sedět jen u počítače, brzy začne přibírat na váze.

Batolata ráda běhají a prozkoumávají všechno kolem sebe, je dobré je v této činnosti podporovat. Nechte si poradit od lékaře, co je pro Vaše dítě vhodné, je řada mateřských center, kde cvičí rodiče spolu s dětmi. Vhodné jsou aktivity rozvíjející rychlost, takže běhání, lezení či kopání. Rozhodně pohyb dětí neomezujte, jen kontrolujte, aby si neublížilo.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.