diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Spíme celou noc

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Těšíte se, až večer dáte své zlatíčko spát, užijete si chvilku pro sebe a pak budete všichni spát celou noc? Vy míníte, ale vaše zlatíčko mění a spát prostě nechce, nebo se budí x-krát za noc. Jsou tohle přesně vaše zkušenosti, pak zkuste následující. U mé dcery to zafungovalo a já jsem za to velice šťastná. Spinkáme celou noc od třetího měsíce.

Udělejte z večerního usínání pravidelnost a „jakýsi rituál“. Snažte se, aby se opakoval každý den přibližně ve stejnou dobu (samozřejmě, že když se sem tam čas změní, nebo jej vypustíte úplně, tak to návyk miminka nezmění). A jak tedy takový rituál vypadá? U nás probíhá takto:

  • koupání (moje dcera vodu miluje, takže si to vždy skvěle užijeme)
  • krátká masáž při mazání krémem
  • krmení
  • krátké hraní nebo čtení
  • pomazlení
  • uložení do postýlky

Jakmile malou uložím do postýlky, popřeji jí dobrou noc, tak odcházím a zavírám dveře, aby měla klid.  Máme ložnici hned vedle obýváku, takže by ji televize mohla rušit. Samozřejmě, že neusíná hned, slyším ji broukat si, někdy i začne plakat. (Nesmíte však k postýlce běžet hned, když váš brouček začne plakat. Vím, je to těžké, ale takhle by si jedině zvyklo, že za ním poběžíte pokaždé, jakmile jen trochu zapláče. Pokud pláč trvá déle, pak je potřeba zjistit důvod, zda má náš drobeček ještě hlad, je mu zima nebo teplo, potřebuje přebalit atd.) Někdy se může stát, že miminko ještě není natolik unavené (např. přes den déle spalo), pak opakujeme některý z bodů rituálu než jej opět uložíme do postýlky.

Samozřejmě, že každé dítě je jiné a vyhovuje mu něco jiného. Vytvořte si se svým miláčkem svůj vlastní rituál a neklesejte na mysli, když to nebude fungovat okamžitě, to by určitě ani nešlo. Musíte být trpěliví a výsledky se určitě dostaví. Začněte zavádět „váš rituál“ co nejdříve a uvidíte, že výsledky se brzy dostaví a odměnou vám budou spokojené miminko a „neprobděné noci“.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.