diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

S miminkem na hory

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Jsou Vaší láskou lyže a hory a neumíte si to nyní s miminkem na horách představit? Nezoufejte! I s batoletem se dá zimní dovolená na horách velmi příjemně prožít.Zvažujete-li, že byste vyrazily na zimní rodinnou dovolenou i s novým přírůstkem do rodiny, vězte, že je to dobré rozhodnutí. I vašemu děťátku totiž pobyt na čerstvém horském vzduchu prospěje. Posiluje  jejich imunitu a dítě se otužuje. Rodiny ze města, kde není čistý vzduch by si měly určitě výlet do hor dopřát. Je možné, že vypěstujete v dítěti také lásku k horám a lyžím, začne milovat pohyb a nebude mít sklony k obezitě, kterou v dnešní době trpí městské děti, které v pozdějším věku sedí u počítače a mají minimum pohybu.

Než vyrazíte, měla byste pečlivě sbalit všechno důležité. Pro miminko nezapomeňte vzít především dostatek teplého oblečení. Některé sportovní obchody dokonce nabízejí výbavu pro děti již od velmi útlého věku. Nejlepší jsou speciální syntetické materiály z dutých vláken. Tyto materiály velmi dobře drží teplotu, nepromokají, nemuchlají se. Ale nejsou ani příliš těžké nebo neohebné, což je velká výhoda. Většina dětského oblečení totiž více či méně omezuje přirozený pohyb dítěte.

A další důležitá věc jsou hračky. Při balení nezapomeňte vzít  oblíbené dětské hračky. Čím více jich vezmete, tím lépe. Budete mít jistotu, že se dítě zabaví i po dobu na pokoji. Jestli je vašemu miminku teprve rok nebo dva, počítejte s tím, že zábavy si užije o něco méně. Berte ale  i spící miminko v kočárku na vycházky a nebojte se nechat ho spát v kočárku venku, pokud jste samozřejmě nablízku. Spánek na chladném svěžím vzduchu je hlubší a dítě při něm nabere více energie.Ve volném čase hrajte s batoletem nejrůznější hry, postavte mu sněhuláka, naučte ho dělat ze sněhu kouličky anebo jen tak si lézt po hromadách sněhu. Děti toto milují.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.