diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

První krůčky jsou ty nejdůležitější

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Před časem se vám narodilo miminko a ani jste se nenadáli a už se zvědavě rozhlíží kolem sebe a zkouší první krůčky? Tyto momenty vnímají rodiče jako vůbec nejkrásnější momenty. Málokdy si však uvědomí, že mohou svým dětem nevědomky ublížit. Ptáte se jak? Odpověď je jednoduchá, přece výběrem nevhodné obuvi. Pokud jste si doposud mysleli, že na botách pro vaše nejmenší tolik nezáleží, budete se nejspíše následujícím informacím divit. Podle průzkumů se drtivá většina, tedy až 99% dětí rodí s naprosto zdravýma nohama, ale v průběhu vývoje se až u 67% z nich objeví vada. Ve většině případů však nejde o skryté vady, které se projevují v pozdějším věku, ale o vady, které způsobila nevhodně zvolená dětská obuv. 

Jak by tedy zdravotně nezávadná obuv měla a nebo naopak neměla vypadat? Mnoho lidí má za to, že dětské boty, které jsou na prodej v lékárnách a obchodech se zdravotnickými potřebami jsou zbytečně drahé. Malé děti zkrátka podle některých rodičů kvalitní boty nepotřebují. To je naprosto mylná představa, dětské nohy jsou chrupavčité a mnohem měkčí, než nohy nás dospělých. Právě z tohoto důvodu se velmi rychle deformují, k čemuž podstatným způsobem pomáhá nevhodně zvolená obuv. Dětské boty by neměly dítě tlačit. Děti jsou na bolest a tlak v oblasti nohou méně citlivé a neupozorní rodiče, že jim jsou botičky těsné. Vhodná dětská obuv by však také neměla být příliš velká, aby dítěti noha v botě nelítala. Velmi důležitým prvkem je také špička. Ta by měla být kulatá a nikoliv úzká.

Pokud jste až doposud netušili, jak je výběr obuvi pro vaše dítě důležitý, vezměte si z výše uvedených informací ponaučení a dejte svému dítěti do života kvalitní boty, které nožičce neuškodí, ale naopak ji budou chránit. Podrobnější informace o tom, jak vybrat správnou dětskou obuv naleznete na tapik-detskaobuv.cz. Můžete zde také zakoupit zdravotnické dětské boty za velmi výhodnou cenu.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.