diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Ježíšku, chytej !!

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Kam posílat seznamy dětských přání? Jakou napsat adresu? A kde vlastně bydlí Ježíšek? Důležité dětské otázky na které my dospělý vlastně neznáme jasnou a přesnou odpověď. Stejně jako třeba na otázku jak vlastně Ježíšek vypadá. Já si pamatuji, že jsem psala Ježíškovi dopis a ten jsem vložila mezi křídla oken. A když už tam po chvíli nebyl, udivilo mě to. Ježíšek si ho vzal. Bylo to malé kouzlo. A velká záhada.

Také se mi ale líbí jiný nápad vynalézavých Čechů. V televizních zprávách dávali reportáž o novém a velice nápaditém systému, jak jednoduše děti Ježíškovi mohou svoje přání a touhy sdělit a poslat. Jednoduše nafouknou obyčejný balónek, na něj opatrně napíší nebo nakreslí, vše po čem jejich dětská dušička momentálně prahne, nebo vloží malinký dopis přímo dovnitř a balónky pak hromadně vypustí vzhůru k nebesům Ježíškovi. No není to vlastně jednoduše logické? Kde jinde by Ježíšek mohl bydlet, než v nebi a jak jinak mu dopisy poslat než pomocí balónku, který ho vynese  k blankytným nebesům. A pokud se tako událost uspořádá hromadně na náměstí, mají z toho děti i velice krásný zážitek. No řekněte není to krásný nápad? Desítky dětí pohromadě s rozzářenýma očima, plné očekávání a žasnoucích nad nespočtem balónků letících do nebe.

Skvělý a jednoduchý nápad, který by se jistě mohl zařadit ve všech městech, obcích a vesničkách k tradičním předvánočním zvyklostem.

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.