diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Projekt „Kryštůfek záchranář dětem“

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

V červenci roku 2011 byl na Zdravotnické záchranné službě Zlínského kraje zahájen projekt „Kryštůfek záchranář dětem“. Jedná se o společný projekt zdravotnických záchranných služeb, Asociace ZZS ČR a finanční společnosti Kapitol.

Akce je zaměřená na pomoc dětem, které se dostanou do péče záchranářů. Kryštůfek je plyšová hračka, která má zmírnit stres, obavy malých pacientů, při ošetření a transportu do zdravotnického zařízení. Kryštůfek se pro tuto chvíli stane pro dítě jakousi „spřízněnou duší“ a bude jim pomáhat k překonání strachu a napětí.

Hlavními myšlenkami projektu je díky této postavičce přinést dětem trochu radosti a zabavit je. Autorem Kryštůfka je mluvčí Moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl, který zde působí i jako klinický psycholog Územního střediska Záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Záchranáři budou plyšového kamaráda dávat těm dětem, které stráví v sanitce delší dobu, které budou vážně zraněné, bez doprovodu rodičů. Pokud jede dítě z domu sanitkou, má většinou svého plyšáčka. Tato hračka, která má certifikát zdravotní nezávadnosti, mu zůstane po celou dobu hospitalizace a může si jí pak vzít domů. Hračka má vzdělávací prvek, což je číslo 155, jako telefonní číslo tísňového volání záchranné služby.

Jméno i podoba Kryštůfka nebyla náhodná. Sv. Kryštof je považován jako patron všech pocestných.

Jak vlastně postavička vypadá? Má velké, veselé oči a odstávající uši. Dětem se moc líbí. Na konečné podobě se podílely i svými názory děti záchranářů.

Původně měly být tyto postavičky jen v Moravskoslezském kraji, projekt se však také zalíbil i společnosti Kapitol, která je nechala vyrobit i pro záchranné služby v ostatních krajích.

Začátkem srpna roku 2011 představili nového pomocníka záchranářů i v Jihlavě. Po úspěchu, který sklidil Kryštůfek v Moravskoslezském kraji se dostává i na Vysočinu. První dvě stovky Kryštůfků předali Zdravotnické záchranné službě kraje Vysočina v pondělí 8.srpna 2011 zástupci společnosti Kapitol- pojišťovací a finanční poradenství, a.s, hlavní sponzoři projektu.

Po Soptíkovi, který používají hasiči přichází Kryštůfek, který bude jistě velice dobře pomáhat všem záchranářům v jejich nelehké práci.

zdroj: www.155ka.cz

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.