diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Předvánoční focení ve školce

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Na konci listopadu se konalo ve školce tradiční focení dětí. A jelikož je před Vánoci, tak i fotka má  překrásnou vánoční výzdobu. Nazdobené okraje s baňkami, vločkami či vánočním stromečkem a nápisem Veselé Vánoce 2011. Rodiče si předem mohli vybrat velikost fotky i způsob zdobení. Paní učitelka žádala i maminky, které by mohly u focení počkat a usměrňovat svoje děti, že by to bylo lepší. I já jsem tedy u focení asistovala, raději. I když jsem posléze zjistila, že to ten můj malý kluk vůbec nepotřeboval.

Byla středa, den D. Kubíka jsem doma nastojila a vyrazili jsme. Ve školce se scházely děti a některé i se svými maminkami. Pan fotograf měl asi 40 minut zpoždění, ale to vůbec nevadilo. Zatím jsme si všichni hráli a povídali si. Konečně dorazil. Pan fotograf s paní asistentkou. Nachystali si tu svoji aparaturu a začalo se. Nejdřív šly na řadu děti s maminkami, aby si pak mohli maminky odejít. Neustále jsem Kubíkovi dávala přesné instrukce, vysvětlovala mu, že musí sedět, dívat se na pana fotografa, usmát se a je to. Ale věděla jsem, že to velký problém nebude, jelikož i při focení doma ho poučuji jak má stát, co držet, usmívat se, koukat na mě.  Některé děti byly při focení jako cvičené opičky, ale musím říci, že kromě opravdu přehnaných úsměvů byly děti šikovné a poslušné a velice dobře spolupracovaly. Některé se fotily i se svými sourozenci, ještě miminkovského věku, ale vše probíhalo kupodivu rychle a dobře, vše šlo jako po drátkách. Přišli jsme na řadu i my. Kubíka sem posadila, dala mu ruce úhledně v klín a stoupla si za pana fotografa aby věděl kam se dívat. Kubík byl perfektní. A nezapomněl ještě vykouzlit krásný, decentní úsměv. Byl jako profesionální model. Pan fotograf ho 2x vyfotil a bylo hotovo.

Jelikož je to moje první dítě, první zkušenosti se vším, jsem tím pádem neustále překvapována, jak už určité věci chápe a dokáže se řídit podle mých instrukcí. Je chytrý a bystrý. I když se rád vztekne a válí se při tom po zemi a buší hlavou do země. Ale to dělá jen tak decentně, a vím, že toto nyní patří prostě k jeho věku. Jsem vděčná, že ho mám.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.