diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Pomozte předčasně narozeným dětem..

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Možná jste maminkou nedonošeného kulíška… možná rodičem, který shání radu a pomoc… možná jste zdravotníkem, který ví, jaké to je zachraňovat miminka, která se narodila příliš brzy. Možná jste „jen“ dobrý člověk, který si neprošel přetěžkou zkušeností příliš brzkého příchodu miminka na náš svět, ale přesto cítíte potřebu pomáhat …

Co můžete pro nedoklubka a jejich rodiče udělat?

•DARUJTE !
Snažíme se pomáhat nedonošeným miminkům a jejich rodinám. Bez Vaší pomoci to však není možné.

Nedostáváme státní dotace. Všechny projekty jsou financovány z Vašich darů a firemních příspěvků.

Naše práce je založená na dobrovolnictví. Členové užšího týmu Nedoklubka mají své vlastní civilní zaměstnání a pro nové nedoklubkové rodiny pracují ve svém volném čase.

Pomáháme, podáváme informace, naději a sílu, potřebujeme však pomoc i od Vás.

Darujte prosím finanční prostředky, část svého času či znalostí potřebných pro naší práci. Děkujeme Vám!

Můžete pomoct finančně:

•Poštovní poukázkou na korespondenční adresu:
Nedoklubko, o.s., Protifašistických bojovníků 130, 392 01 Soběslav

Zasláním na účet vedený pro Nedoklubko, o.s.:
1.Poštovní spořitelna č.ú. 252793609/0300 variabilní symbol 777
2.GE Money bank č.ú. 162437379/0600 ( do konce roku 2012 ), variabilní symbol 777
3.U Raiffeisenbank č.ú. 4254861001/5500 byla vedena veřejná sbírkapro projekty Nedoklubko, o.s., která byla ukončena k 31.10. 2011. Přestože se toto číslo uvádí na starších výtiscích letáčků, prosíme, pro dary jej již nevyužívejte. Děkujeme!
(Vedení účtu je u Poštovní spořitelny pro neziskové organizace zdarma . Snažíme se snižovat náklady na minimum a proto jsme v červnu 2012 založili nový účet a stávající účet u GE bude ke konci roku ukončen a převeden k Poštovní bance)

•Jak odepisovat dary a sponzorské příspěvky od daňového základu a snížit tak své daně zde:
•Darovací smlouva: dary a sponzoring. I drobné částky pomáhají!

Vaše prostředky budou použity na nákup materiálu pro výrobu ponožtiček, čepiček a dalších pomůcek pro miminka v inkubátorech, na tisk nových knížek s příběhy nedonošených miminek, zajištění projektu.

DARUJTE ! Můžete se přidat k nám a stát se členem sdružení
Za příspěvek 350 korun buďte novým příznivcem fanNedoklubu předčasně narozených Kulíšků. Získáte možnost podílet se na tvorbě nových podpůrných aktivit pro rodiče, slevy u vybraných služeb a prodejců, dvakrát ročně zdarma bulletin ze světa péče o předčasňátka, slevu na semináře pro zdravotníky a rodiče. Anebo naopak nabídněte členům Nedoklubka slevu ve svém obchodě či službách. Více o členství a přihlášku ke stažení najdete zde: anebo napište na e-mail: info@nedoklubko.cz

•DARUJTE svůj um a můžete VYRÁBĚJTE MALÉ DÁREČKY, PONOŽTIČKY … v rámci projektu MÁMY pro MÁMY
Maminky jsou často bez možnosti pomazlit se se svým miminkem několik týdnů i měsíců. Jsou to pro ně nesmírně stresující chvíle, kdy miminko bojuje o své místo na slunci a ony jsou plné beznaděje a bolesti. Proto mnoho dobrovolníků vyrábí drobné dárečky ( jsou to maminky se stejnou zkušeností, babičky, děti ze škol a školek, kdokoliv ochotný pomáhat a potěšit). Na dárky připevní krátký povzbuzující vzkaz (třeba i s kontaktem na sebe – maminky Vám rády napíší o svém miminku a o tom, co pro ně váš dárek znamenal). Tyto dárečky potom můžete poslat na některou z koordinátorek anebo koordinátorku e-mailem zkontaktovat a domluvit se na předání. Tyto maminky-koordinátorky dárečky potom rozdávají v jednotlivých nemocnicích, které pečují o předčasně narozená miminka.

Ponožtičky a další oblečky můžete vyrábět a věnovat buď: celému nemocničnímu oddělení anebo věnovat jako dárečeky-poselství a dostanou se do rukou jednotlivým maminkám a miminkům. Záleží na vás, pro jakou formu pomoci se rozhodnete.
Ukázky dárečků najdete na blogu.

Děkujeme za všechny miminka a jejich maminky, kterým dáváte pocítit, že nejsou na své trápení sami !

DARUJTE své znalosti – jako
– fundraiser
– překladatel článků z angličtiny, francouzštiny či jiného jazyka
– PR, člověk propagující projekt v médiích, na internetu …
– grafik
máte zkušenosti, které projekt a práci Nedoklubka rozvinou a posílí. Nabídněte a navrhněte své nápady, díky nim bude pomoc účinnější a rozsáhlejší

DARUJTE svůj čas a můžete se POSTARAT SE O PŘEDÁVÁNÍ DÁRKŮ VE SVÉ NEMOCNICI v domluveném mateřském centru ve svém městě vyzvednete jednou za tři měsíce dárečky a předáte je na oddělení ve vaší nemocnici

DARUJTE svůj PŘÍBĚH vašeho předčasného porodu. Příběhy jsou plné povzbuzení a naděje, které nám předáváte vy, kteří jste si již ušli kus těžké cesty od narození vašeho děťátka. Z příběhů vzniká brožurka, kterou předáváme do nemocnic na oddělení s nejmenšími miminky.Vaši cestu od předčasného narození pošlete nainfo@nedoklubko.cz

•DARUJTE rodinám svou podporu ! můžete se stát laickou poradkyní, poradcem. Rodiče, kteří už mají své Kulíšky odrostlejší, a chtějí novým rodičům po telefonu či elektronicky dodávat naději, pochopení a podporu v jejich těžkých začátcích s nedonošeným miminkem, jsou proškoleny v oblasti kojení, vývoje a psychiky rodičů.

Každým rokem se u nás narodí předčasně víc než osm tisíc miminek, jejichž první dny provází mnoho nejistoty a strachu. Malý človíček zůstává po několik prvních týdnů i měsíců svého života v inkubátoru, kde o něj pečují lékaři a jeho maminka zažívá těžké chvíle plné obav o život děťátka, osamocení, bezmoci, sebeobviňování, prázdné náruče. Za všechny nové rodiny s předčasně narozenými miminky předem děkujeme Vaší ochotě pomáhat!

Více informací na: http://nedoklubko.cz

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.