diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Nevzdávejte se nošení dětí ani v chladných ročních obdobích

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Nošení dětí v šátku nebo ergonomickém nosítku je mezi maminkami rok od roku populárnější. Není se čemu divit, jde o velmi praktickou variantu, jak se s dítětem volně pohybovat. A zároveň je tento kontakt příjemný a tím i přínosný pro dítě i matku. Mnoho zastánců nošení tvrdí, že si tak maminka s dítětem vytvoří dokonce ještě pevnější vztah. A nutno dodat, že z historického hlediska jde vlastně jen o znovuobjevení dávných tradic. V jarních a letních měsících nebývá nošení dětí problémem, ovšem se stále chladnějšími dny se dost maminek vrátí ke kočárku. Mají strach, aby dítěti nebyla zima, a tak ho raději zachumlají do fusaku. To je ale zbytečné. Na trhu existuje spousta praktických doplňků, které umožní pohodlné a příjemné nošení dítěte i na podzim a v zimě. Stačí se jen dobře vybavit. Co by vám a vašemu miminku nemělo chybět a co jistě oceníte? Bunda na nošení dětí

Výrobci oblečení sledují trendy a preference matek berou na vědomí, proto vzniká čím dál širší nabídka oblečení na nošení dětí. Existují tak fleesové a softshelové bundy nebo vesty, které jsou speciálně šity pro to, aby se pod ně dítě v šátku či nosítku nejen vešlo, ale hlavně mělo stejně jako matka dostatek pohodlí a tepla. Jestliže nechcete pořizovat přímo bundu pro nošení dětí, zvolte ochranou zimní kapsu. Ta se jednoduše přetáhne přes nošené dítě a pořádně ho zahřeje. Výhodou je i to, že má více využití, může se vám na cestách hodit například jako deka a přebalovací podložka nebo přikrývka do kočárku, pokud zrovna vyrazíte s ním. Velmi ceněná mezi maminkami je praktická ochranná kapsa na nošení dětí MaM Deluxe.

 Drobnosti pro důkladné zahřátí

Ať už jde o šátky na nošení nebo ergonomická nosítka, je potřeba zahalit dítěti části těla, které nejsou schovány. Kromě samozřejmé čepičky jsou praktickým pomocníkem i nákrčníky pro děti i rodiče. Nezbytností pak jsou v chladných měsících rukavice a maminky jistě ocení i návleky na ruce pro dospělé. Oproti dítěti v kočárku, které je zabaleno ve fusaku, je u toho nošeného nutné myslet také na nožky, aby byly v teple. K tomu využijete zimní capáčky-botičky, které jsou hřejivé a roztomilé zároveň. A lýtka a stehýnka pak ochrání před chladem i mrazem měkké návleky na nohy. I tady lze volit z různých značek a rozličných designů, oblíbené jsou například návleky na nohy Surtex a Wool.

Nebojte se nošení dětí ani na podzim a v zimě. Obavy jsou opravdu zbytečné, pokud máte dostatek vhodných svršků. I v těchto ročních obdobích bude díky praktickým doplňkům vám i vašemu dítěti stejně dobře jako jindy.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.