diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Minizoo v Malé Chuchli

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Lámete si hlavu, kam byste s vaším mrňouskem šli? Pokud bydlíte v Praze nebo to nemáte do Prahy daleko, navštivte Minizoo v Malé Chuchli na Praze 5. Do tohoto místa můžete jít v každém ročním období. Nedávno jsme si udělali na toto místo malý rodinný výlet, proto ho doporučuji i vám.

Minizoo leží v Chuchelském háji. Ze Smíchovského nádraží pojedete buď na Barrandov tramvají do zastávky poliklinika Barrandov a dále půjdete přes sídliště, přejdete opatrně rušnou ulici  ” K Barrandovu” a za chvíli jste v Chuchelském lese. Pak už je to jen kousíček ke zvířátkům. Nebo můžete jet ze Smíchovského nádraží autobusem do zastávky Malá Chuchle, pak ale půjdete prudce do kopce. Není to moc vhodný terén pro kočárky. Pro cestu s kočárkem zvolte raději cestu přes Barrandov, kdy půjdete s kopce a je to cesta příjemnější. Jestli vás děti cestou zlobí nebo je cesta nebaví, nezoufejte. V lese, cestou ke zvířátkům potkáte řadu lákadel pro vaše děti, dřevěné „prolejzačky“, koníky, houpačky, na kterých se určitě zabaví.

Náš Pepíček miluje vahadlové houpadlo, i když je určeno pro děti od tří let, už v jednom roce ho dokáže krásně osedlat a protože sedí klidně, tak nemám strach jít na druhou stranu, protože je tak houpadlo lehčí a pak už se jen houpeme.

“Prolejzačky” nám daly časově zabrat, tak do zoo jsme se podívali s trošku delší časovou prodlevou. Lesní zvířátka už na nás čekali a na vás určitě budou taky čekat! Uvidíte například sovu, lišku obecnou, lesní kunu, mývala, rysa a dokonce bílého jelena nebo ochočeného a mluvícího krkavce. Tato všechna lesní zvířátka jsou v klecích, na každé kleci je popisek se jménem a vlastnostmi zvířat. Ve výběhu jsou daňci, mufloni, kozy.

V minizoo se léčí také zraněná a opuštěná zvířátka. Pepíček se na zvířátka taky ze zájmem podíval a usmíval se na ně, ale co ho nejvíc zajímalo byly kamínky na zemi.

Vedle klecí je také zookoutek, kde středisko ekologické výchovy nabízí dětem možnost prohlídky zvířat zblízka s doprovodným programem. Pomocí her se děti dozví různé zajímavosti ze života lesní zvěře. Jako zázemí zookoutku slouží dřevěný srub při nepřízni počasí, jež využívá hlavně lesní mateřská školka, která je alternativou předškolního vzdělávání. Na tuto prohlídku je Pepíček ještě malý,  ale určitě se sem do minizoo vrátíme a až bude starší také se půjdem na nějaký doprovodný program podívat.

Nazpátek se již nemusíte vracet tou samou cestou přes Barrandov, ale můžete pokračovat cestou do Malé Chuchle, a z autobusové stanice Malá Chuhle se dostanete zpět na Smíchovské nádraží. Neváhejte a užijte si kousek pražské přírody!


Jeden komentář k “Minizoo v Malé Chuchli

  1. biancal

    mini zoo v Malé Chucli mohu jen doporučit, byla jsem tam se svým dvouletým synem a šli jsme krásnou lesní cestou ze zastávky Malá Chuchle a z mini zoo se nám nechtělo, krásný výlet na celý den! 🙂

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.