diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Maso a batolata. Ano či ne?

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Také si kladete otázky typu: ,,Jak často a v jaké míře je maso pro batole optimální?, jaké druhy masa jsou nejvhodnější? a odkdy mohou děti jíst sójové maso?”

Pokud ano, jistě Vás zaujme můj článek, kde se Vám pokusím vyjádřit své zkušenosti.

Maso jako takové je důležitým zdrojem bílkovin, tuků a vitaminů B. Významně ovlivňuje růst a vývoj dítěte. U nás se zařazuje do dětského jídelníčku převážně koncem 7. měsíce dítěte. Nejlepší je začít masem drůbežím, telecím a králičím. Postupně můžeme přidávat maso jehněčí. Od jednoho roku je dobré zařadit do jídelníčku také maso vepřové a ryby. Musíme dbát ale na to, zda se u dítěte neprojevují příznaky alergie na některý z druhů masa.

Během prvních tří let by se mělo dítě naučit jíst maso čtyřikrát až pětkrát týdně v porcích asi 30 – 60g.

Každé dítě si samozřejmě svoji porci určí samo, i chuť každého batolete je individuální. Někomu může chutnat maso kuřecí, někomu vepřové. Některé děti si mohou k masu vytvořit lásku, jiné naopak odpor. V takových případech je dobré zamyslet se nad tím, jak maso vhodně nahradit. Nejlepším řešením jsou podle mě vývary nebo omáčky. Maso je v nich obsaženo, ale dítě je nemusí přímo požít.

Další otázkou je maso sójové. Tento druh masa je vhodný nejdříve po třetím roce života dítěte.

Na závěr bych asi dodala, že je dlouhá cesta k tomu, aby člověk sám poznal, co mu chutná a k čemu má například odpor. O to horší je to pro maminky malých dětí. Proto přeji mnoho trpělivosti a doufám, že Vám můj článek přinesl něco zajímavého. 🙂


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.