diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Malí průzkumníci v bytě – jak je ochránit

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Vaše dosud ležící miminko se změnilo v malého průzkumníka, který vleze téměř všude? Pak je právě nejvyšší čas udělat v bytě několik opatření, které vám pomohou zajistit jeho bezpečnost. Přinášíme vám 7 tipů jak na to:

1. Ochranný roh na nábytek

Už žádné rozbité čelo nárazem na ostrou hranu rohu kuchyňské linky nebo stolu. Měkká a pružná plastová ochrana se k nábytku připevňuje oboustrannou samolepkou. Jakmile se začne dítě pohybovat, je nejvyšší čask nákupu těchto pomůcek- a věřte, že jich nikdy není dost.

2. Dveřní pojistka

Zajistí otevřené dveře proti náhlému zavření, které by mohlo mít pro batolící se dítě bolestivé následky, obzvláště tehdy, když je použije jako pomoc při stávání; dodává se včetně šroubků, takže montáž je jednoduchá a rychlá a po odstranění nezůstanou téměř žádné stopy.

3. Větrací pojistka

Na rozdíl od dvěřní pojistky chrání okno před otevřením; několikastupňový “žebříček” dokáže zajistit patřičné větrání a zároveň zajistí okno proti tomu, aby je malý zvědavec otevřel a ublížil si. Kromě toho okno je otevřeno a žádný průvan dítěti nepřibouchne prsty.

4. Tlumič nárazů

Díky tomuto pomocníkovi nebudete mít nikdy otlučený nábytek ani zeď- pružný a měkký plasto průměru čtyř centimetrů, který se vyrábí v několika barvách, dokáže pohltit veškeré nárazy kliky při prudkém otevření. Výhodou je i jednoduchá instalace pomocí oboustrané lepicí pásky.

5. Kryt na zásuvky

S každým dalším metrem, který dítě urazí  “po svých”, se blíží ten nevyhnutelný okamžik, kdy objeví elektrickou zásuvku a začne ji zkoumat zvědavými prstíky – a katastrofa je na světě. Díky těmto laciným zachráncům se nemusíte bát ničeho!

6. Protiskluzová podložka do vany

Plastový povrch vaničky bývá po napuštění vodou kluzký a dítě zajede pod hladinu dříve, než se nadějete. Kromě jednolité podložky si také můžete pořídit samolepky ve tvaru zvířátek, které se nemusí vkládat do vany při každm použití.

7. Ohrádka

Bezpečný prostor pro batole, ohraničený měkkou síťovinou, do které můžete umístit tolik hraček, kolik bude vaše dítě chtít. Poddajné stěny zachytí dítě při pádu a vy se nemusíte bát na okamžik odejít z místnosti, vnotřní držadla pomáhají při stávání a prvních krocích.

Máte pocit, že ve výčtu chybí něco, co vám se doma osvědčilo? Napište nám a podělte se s ostatními. Těšíme se na vaše osobní zkušenosti.

foto (c) Florian Ispas | Dreamstime.com

Přečtěte si také:

  • Zvíře k dítěti – ano či neZvíře k dítěti – ano či ne Tohle je debata, kdy část lidí je pro zvíře a část proti. Pravda je však ovšem u těch, kteří jsou pro. Je to jednoduché. Když odmalička vedete dítě ke zvířátům, učíte ho k lásce ke všemu […]
  • Koupání, chování, …Koupání, chování, … Batolata se rády koupou, důležité je být absolutně koncentrovaní a hlídat, být ostražití. Ještě než batole svlékneme, musíme mít nachystanou teplou vodu, musí se měřit na loket, pokud […]
  • Kojenecká polévkaKojenecká polévka V dobách našich babiček neexistovali mixéry, tak jako dnes a výživa pro batolata se dělala pouze ručně. Příprava takové kojenecké polévky byla bez mixéru celkem složitá. Důležitou součástí […]
  • Víte co je strollering?Víte co je strollering? Už jste někdy slyšeli pojem strollering? Máte doma miminko? Chcete svou mateřskou dovolenou prožít aktivně cvičením? Přemýšlíte, jak by bylo možné při mateřské dovolené pracovat? Práce při […]
  • Trdlování ve Vinařském dvoře – akce pro rodiny s dětmiTrdlování ve Vinařském dvoře – akce pro rodiny s dětmi 8. dubna 2012, Němčičky, region Jihomoravský Tentokráte se budete moci ve Vinařském dvoře v Němčičkách podívat, jak se připravují některé z tradičních dezertů. Pro děti je pak připraven […]
  • Dárkové poukazy na kurz první pomoci KIDs pro širokou veřejnost Dárkové poukazy na kurz první pomoci KIDs pro širokou veřejnost Kurz první pomoci pro kojence a děti v hodnotě 550 Kč za cenu 350 Kč, sleva 36% U všech termínů je na výběr buď dopolední, nebo odpolední kurz (9,00 - 12,30 hodin nebo 13,30 - 17,00 […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.