diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Kočárkový maraton

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Vybrat si kočárek se může zdánlivě zdát jako snadný úkol. Má mít kola, být praktický a za rozumnou cenu. Alespoň tak jsem si to představovala. Dodneška si s úsměvem vzpomínám, jak jsem kupovala a skutečně velmi pečlivě vybírala kočárek pro svou třetí dcerku Gabrielku. Je zajímavé, že ostatní členové rodiny už podobně veselé vzpomínky nemají.
No dobře,přiznávám,že jsem možná byla trochu posedlá a trošku(nebo že by hodně?) rodinné příslušníky terorizovala, ale jen jsem chtěla znát jejich názor. I když jsem si stejně pak udělala co jsem chtěla a na jejich argumentech mi pramálo záleželo, musela jsem mít pocit, že jsme v tom jaksi všichni zainteresovaní stejně.
Rozbouřené hormony(ještěže to máme na co svést, že) mi nedaly spát a kočárek jsem řešila prakticky od první vteřiny zabarvení druhého růžového proužku na těhotenském testu. Začalo to ale nevinně.
Představovala jsem si, že přijdu do nejbližšího obchodu s dětskými potřebami, vyhlédnu oběť, důkladně ji prozkoumám, zaplatím a bude to. Ale už při bližším ohledání „místa činu“ jsem zjistila, že druhů kočárků je nepřeberné množství a vybrat ten správný bude chtít určitou strategii. Takže jsem se pustila do boje předem prohraného.
Do rukou se mi dostal ďábelský nástroj zvaný internet a kočárkové šílenství teprve nabralo správnou rychlost. Je libo čtyřkolku, s pevnými koly, otáčivými nebo raději elegantní trojkolku, jednoduché kolečko, zdvojené, s aretací, bez…Nemohla jsem se vzpamatovat kolik druhů sem našla. Nesmím zapomenout samozřejmě zmínit atraktivní a uchu lahodící značky, které vzbuzují obdiv, ale především tvrdý dopad na zem jen při letmém zahlédnutí jejich ceny. Ta má však být zárukou kvality. Co na tom, že při nedávné reportáži v nejmenovaném pořadu se takovýto kočárek reklamoval přinejmenším třikrát s prasklou konstrukcí. Maminka, která si ho koupila, si jistě rychle spočítala, že jen za polovičku ceny by měla noblesní, praktický kočárek méně zvučného jména a výbavičku pro své dítko na půl roku dopředu.
Jenže tady se nejedná vůbec o praktičnost. Ani já jí nehledala.
Nechala jsem se zlákat vzhledem a elegancí, kterou trojkolky oplývají. Jenže jsem jaksi zapomněla, že tyto druhy zrovna neoplývají stabilitou a možná bude problém ovládat je jednou rukou. To se také potvrdilo, když jsem se snažila vlečící za ruku starší dcerku, nastoupit do autobusu a málem jsem novorozeně vyklopila.
Musím uznat,že výrobci a prodejci to vzali pěkně od podlahy. Na metr čtvereční jsou schopni umístit takové množství tak odlišných vozítek, že se každý(méně zaujatý než já) musí cítit jako lapen v džungli. Právě toho dokáži prodavači velmi dobře využít a tak se mnohdy stane, že maminka bydlící ve čtvrtém patře bez výtahu si odváží robustní dvacetikilový kočárek za velmi výhodnou cenu.Výhodnou samozřejmě pro obchod, kde ho kupovala, protože za pár týdnů se vrátí a koupí si jiný. Pokud není sebebičující se povahy a nebude se následující dva roky vláčet s tím těžkým monstrem (tím nemyslím samozřejmě dítě) do schodů.
Já bohužel patřím mezi ty šílené oběti celého sytému prodeje kočárků. A přestože věnuji výběru každého z vozidel pro své dítko tu nejlepší péči jaké jsem schopna, už záhy po koupi nalézám (anebo si domýšlím) chybičky. Samozřejmě naprosto nepřekonatelné v běžném provozu, takže musím do obchodní džungle zamířit znovu a vybírat stejně pečlivě (a zdlouhavě) další. Musím přiznat, že kočárková mánie je jedna z mých nejoblíbenějších a bez studování nejrůznějších katalogů nemohu téměř žít.
Trh je doslova přesycen nejrůznějšími značkami kočárků a každá z nich má samozřejmě to, co konkurence ne a to hrozně stěžuje výběr právě takovým maminkám jako jsem já. Při výběru vozidla pro své vytoužené miminko ale dobře zvažte, jestli opravdu využijete při běžných nákupech a výletech všechny slibované vymoženosti. Dejte si také pozor, aby jste při následném dokupování běžných doplňků jako pláštěnky, nánožníku nebo fusaku (které v základní výbavě dražších typů nebývají) neplatili horentní sumy. Netvrdím, že kočárek z levnější řady je lepší než ten dražší. Ale právě narozenému miminku je myslím stejně jedno jestli se vozí v drahém kočárku s exclusivním designem nebo obyčejnějším kolegovi na čtyřech kolech. Přeji šťastnou ruku při výběru a mnoho spokojených kočárkových let.

Přečtěte si také:

  • Ukládání dítěte k nočnímu spánkuUkládání dítěte k nočnímu spánku Příprava dítěte k nočnímu spánku se postupně stává důležitým rituálem. Před spaním je dobré dítě vykoupat a nakrmit, protože oboje vzbuzuje pocit potřeby spánku. Po jídle ho ukonejšíte […]
  • Děti a mateřská centraDěti a mateřská centra Jsou v každém větším městě, v některých i více. Děti se v nich vyřádí s vrstevníky, mají tam většinou i víc místa a hraček, než doma, a mámy si popovídají s ostatními rodiči, babičkami, […]
  • Nové stavebnice LEGO DUPLO vtáhnou malé stavitele do hry – tvořivé a vzrušujícíNové stavebnice LEGO DUPLO vtáhnou malé stavitele do hry – tvořivé a vzrušující S novými stavebnicemi LEGO® DUPLO® se děti určitě neztratí. Chytré ikony uvedené na krabicích napovídají, co se děti díky stavebnici naučí. Prostřednictvím velkých kostek, které dobře […]
  • Polévka na usmířenouPolévka na usmířenou Před časem mi jedna známá svěřila, že se její syn po dlouholetém manželství rozvedl a odešel k jiné ženě. Pro jeho manželku to bylo jako blesk z čistého nebe. V šoku a bolesti se zatvrdila […]
  • Dětské „minipizzy“Dětské „minipizzy“ Suroviny: 1 balíček listového těsta, kečup na potření, 1 plechovka sterilizované kukuřice, žampiony, šunka, olivy, 2 vařená vajíčka, 1 Mozarella Postup: Listové těsto rozválíme na […]
  • Co všechno ještě umíCo všechno ještě umí Má již tak silné svaly, že vydrží sedět asi čtvrt hodiny. Hlavičku drží pevně. Sedí – li na zemi nebo jiné pevné podložce, z níž dosáhne na pevnou oporu, začíná po této opoře šplhat […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.