diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jesle ano nebo ne?

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Nejlepší  by bylo, kdyby měla žena možnost vlastní volby, zda bude s dítětem do určitého věku doma a bude o něj sama pečovat nebo zda se vrátí zpět do práce. K tomu je však potřebuje  mít kvalitní možnosti péče o dítě, kterých je bohužel v dnešní době velice málo a práci, která bude přiměřeně finančně ohodnocena a takové není také dost. Dítě je většinou minimálně do dvou až tří let závislé hlavně na matku, ale i na další členy rodiny. V tomto prostředí, je-li harmonické  se dítě cítí nejlépe a může se proto dobře fyzicky i duševně vyvíjet. Dítě do jednoho roku trpí odloučením od matky dokonce již po několika hodinách, takže mateřská péče alespoň po tuto dobu je pro miminko přímo nezbytná. 

To však neznamená, že jesle jsou pro všechny děti stejně stresující, protože každé dítě je jiné. Jsou děti přizpůsobivé a pobyt v jeslích dobře snáší, nejsou z nich do budoucna nijak psychicky poznamenané a i po zdravotní stránce kolektiv dobře snáší. Takových dětí je však již méně a méně, proto také můžeme být svědky toho jevu, že v naší republice jesle ubývají. Jestliže potřebujete nějaké přeci jenom sehnat, jsou drahé a navíc přijdete při umístění dítěte o rodičovský příspěvek, což není také zanedbatelná částka do rozpočtu mladé rodiny.

Mnohdy jsou i takové maminky, které si najdou “domácí práci” a občas potřebují dítě někam umístit, aby si zařídily věci, kdy nechtějí miminko tahat s sebou. proto ho umístí na určité dny nebo hodiny do určitých zařízení na hlídání dětí, zaplatí jenom za skutečné hodiny, které dítě je hlídáno a nemusí platit paušál jako v jeslích. takové zařízení bývají jenom ve větších městech.

Je opravdu v dnešní době složité najít pro miminko takové hlídání, aby to bylo pro něj to nejlepší, co můžeme v danou chvíli udělat.


Jeden komentář k “Jesle ano nebo ne?

  1. Jeslišková

    Ano, zrovna já práci z domova vykonávám, myslela jsem, že to s malým půjde, ale to byla chyba. Vykašlat se na práci opravdu nemůžu – ani ne tak kvůli tomu, že bych nevydržela s penězi, jako spíše kvůli zdravému rozumu a tomu, že najít si něco z domova zase tak jednoduché není a pro mě po jedné nepěkné nehodě docházení nepřipadá v úvahu 🙁

    Jsme z Krče (Praha) a naštěstí máme jesličky skoro u baráku a tak ani nemusím chodit moc daleko. Zvládáme to pěkně,malej přestal plakat už třetí den docházení do jesliček a je tam možnost rovnou přestoupit i do mateřské školky, takže problém budeme mít možná až se základkou, ale snad ne, tady ho kvalitně připravují již od těch jesliček 🙂

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.