diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak bylo na veletrhu pro děti v Letňanech

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Od 29. září do 2. října 2011 se konal v pražských Letňanech veletrh FOR BABIES souběžně s veletrhem FOR TOYS a MODEL HOBBY. Ve třech obrovských halách se hemžili lidé, především rodiče s malými dětmi a jako rej včel se všichni vrhali na stánky s lákavými nabídkami jejich vystavovaného zboží jako včely na med.

Také jsem si nenechala veletrh s mým malým ročním čmelákem ujít. Začali jsme halou s hračkami FOR TOYS. Prodejci se předbíhali, jak je dnes už zvykem, v nabízení svých produktů s tím, že ten jejich produkt je pro to naše dítě opravdu nejlepší a neuděláme chybu, když si právě u nich jejich zboží zakoupíme a navíc mají dvacetiprocentní veletržní slevu. Nu což o to, hračky tu mají opravdu nádherné a kochala jsem se tak, že jsem na chvíli i zapomněla, že už bohužel nejsem malá, ale kdybych všechno a u všech, co se mi líbí, hned koupila, nestačila by mi na to výplata ba ani manželova, a zvlášť když beru jen rodičovský příspěvek, který za moc nestojí, znáte to, že. Proto jsem si musela pečlivě rozmyšleně vybírat, co si  koupím a co bude stát za to, s čím si bude náš čmeláček opravdu hrát. Něco koupit jsem ale musela, protože když vidím ty jeho dětské oči, jak se raduje, když vidí novou hračku a ten úsměv na tvářičce, nedá mi to.

Musí si přece prožít krásně dětství a nesmí být zaostalý za ostatními dětmi a mohlo by mu být líto, že jiné děti to mají a on ne. Také vám někdy běží takové úvahy hlavou? Nesmíte chodit na takový veletrh s prázdnou peněženkou. Pokud jdete na veletrh za účelem se jen pokochat, bude vám pak líto, že si tu onu věc nemůžete dovolit. No, prázdnou peněženku jsem naštěstí neměla, nějaké to kapesné od manžela mi stačilo, tak po důkladném procházení všech stánků jsme se s Pepíčkem vraceli k určitému už vytipovanému stánku za účelem koupit hračku, fakt tu nejlepší.

Druhá hala FOR BABIES nabízela potřeby převážně pro miminka, postýlky, kočárky, kojenecké potřeby, atd. a pak oblečení od nejmenších po ty větší děti. Zde jsme se moc nezdržovali, tady jsem jen mohla zavzpomínat, když jsem obcházela tuto halu poprvé jako těhotná, a nevěděla dřív, co bych mohla koupit a jestli to vůbec mám koupit.

Třetí hala  MODEL HOBBY byla pro nás oba- pro mě a našeho čmeláčka vynikající atrakcí. Mohli jsme oba nechat oči na obřím modelu autodráhy, kde jezdila autíčka,vlakové dráze s vláčky nebo na modelech lodí, kde v kruhovém bazénu velkém asi 15 m pluly ponorky nebo plachetnice. Podívanou byla pro nás také letadla, která lítala v ohrazeném prostoru. Vydrželi jsme se koukat opravdu dlouho. Stánky jsme si zde moc neprohlížely, protože modelům stejně moc nerozumíme.

Z veletrhu jsme odcházeli obklopeni nějakými hračkami, které ale odnese Ježíšek a přinese je až o vánocích. S plnou náručí hraček jdou domů i ostatní zákazníci, kteří práznou peněženku fakt neměli, jak to dělají, nevím.

Pokud vám tento veletrh unikl, nezoufejte, už za tři neděle je tu další obdobný veletrh v Praze- Holešovicích-ITEA, BABY STYL a MODELAR, který se koná ve dnech od 20.října do 23 října 2011, a je to opět souhrn tří výstav pod jednou střechou. Naplňte si peněženku až k prasknutí a vyražte!

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.