diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Hyperaktivní děti

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

V České republice a nejen jí rok od roku přibývá čím dál více hyperaktivních dětí , čím to je ? Že by za vše mohla uspěchaná doba , možné to je, věřte nebo ne ale i ona si vybírá svou daň v podobě neposedných dětí.
Lidé žijí ve stresu a nervozitě a dítě to samozřejmě vycítí i to nenarozené teprve v bříšku se vyvíjející …

Přejděme k věci co s hyperaktivním dítětem.. Každá máma své díte miluje ale i láska má svou mez.Když dítě vříská a mámě dochází trpělivost je ideální aby pomohli blízcí nebo partner a dopřáli mamince hodinku dvě v poklidu.Někdo to štěstí nemá a bohužel je na uplakané miminko sám.

Chce to zatnout zuby !!! Nejlepší jsou rady ” Ono z toho vyroste … ”
Všichni jsou strašně chytří ale nepomůže nikdo , setkali jste se s tím ?
Kdo má klidné miminko může si pískat ” My máme ale štěstí ” ale u miminek neplatí že co je teď bude tak samo i za měsíc i z docela klidného spavého miminka se může stát mrzout který Vám večer co večer bude výt tu samou písničku z které Vás bude bolet hlava.
Miminko je napapané , přebalené zoubky mu nerostou a přesto vříská ..Víte že děti pláči i z nudy ? Je to až k nevíře ale u některých dětí to tak bývá, aby na sebe upoutali pozornost šíleně vřískají a říkají si ” Však teď se budou kolem mě točit ”

Každé miminko je jiné. Individuální jedinec který má své potřeby a těžko je házet do stejného pytle.Milujeme je, bojíme se o ně.. Staráme se nic jim neschází a přesto pláči .. Pláč u miminek může být i příznakem hyperaktivity. Jak dítě roste lze u něj hyperaktivitu diagnostikovat přesněji. Většinou to bývají děti neklidné u ničeho neposedí.Stále vyžadující pozornost a také jsou specifické jsou povahou ” Musí být po mém ! ”

Petřík má tři roky je to syn mé sestry jako miminko byl zlaté dítě.Hodně spal byl celkově klidný a rodiče si ho nemohli vynachválit jak je to zlaté dítě.Jenže zhruba v půl roce začal byl takový roztěkaný. Plakal jen tak z ničeho , když se mu okolí nepodřídilo tak způsobil šílený vyrval. Všichni jsme mysleli že mu rostou zoubky a proto je takový nesvůj ..

Dny kdy se sestra vyspala skoro celou noc skončili s Petříkem v náručí chodila i celou noc do rána jen aby se dítko uklidnilo ale všechny pokusy o zklidnění byli marné. Čím byl starší tím byl víc protivnější.Hlavou třískal do zdi a hračky kolem sebe ničil a ke všemu měl celkově negativní postoj přitom vyrůstal v milující rodině.

Jednoho dne se rozhodli s manželem vyrazit k lékaři který je odeslal na psychiatrií diagnoza po dvou hodinách ADHD. U Petříka byla zjištěná hyperaktivita. Sestra dostala rady které sice moc nezabírají ale díky diagnoze už nehledí na syna jako na rozmazleného fracka..

Taky máte hyperaktivní dítě ? Říká se že dnes je každé druhé hyperaktivní , čím že to ?
I doba v které žijeme ovlivňuje plod, ještě nenarozené dítě je ovlivněné celou řadou faktoru ať chceme nebo nechceme. Stres nervozita starosti… všechno se přenáší na miminko a proto se maminky snažte býti v pohodě. Lehce se řekne obzvlášť v dnešním shonu ale jaké si to uděláš takové to máš. Myslete proto na to maličké přeji fajn den.


Jeden komentář k “Hyperaktivní děti

  1. Mgr. Tereza Mrhálková

    Dobrý den, naštěstí není každé druhé dítě hyperaktivní. Abychom mohli o dítě říct, že je hyperaktivní, pak je opravdu nezbytná diagnoza buď na neurologickém nebo psychiatrickém pracovišti. A diagnózou to samozřejmě nekonční. Neberme diagnozu jako omluvu, ale jako výzvu něco s tím udělat. Pro hyperaktivní děti je opravdu nezbytný pevný a pravidelný denní režim a rozhodně neplatí, že je nutné je pořádně utahat. Tyto děti mají problém s tím, že se neumí zklidnit a to je jako rodiče musíme naučit.

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.