diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Hyperaktivní děti

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

V České republice a nejen jí rok od roku přibývá čím dál více hyperaktivních dětí , čím to je ? Že by za vše mohla uspěchaná doba , možné to je, věřte nebo ne ale i ona si vybírá svou daň v podobě neposedných dětí.
Lidé žijí ve stresu a nervozitě a dítě to samozřejmě vycítí i to nenarozené teprve v bříšku se vyvíjející …

Přejděme k věci co s hyperaktivním dítětem.. Každá máma své díte miluje ale i láska má svou mez.Když dítě vříská a mámě dochází trpělivost je ideální aby pomohli blízcí nebo partner a dopřáli mamince hodinku dvě v poklidu.Někdo to štěstí nemá a bohužel je na uplakané miminko sám.

Chce to zatnout zuby !!! Nejlepší jsou rady ” Ono z toho vyroste … ”
Všichni jsou strašně chytří ale nepomůže nikdo , setkali jste se s tím ?
Kdo má klidné miminko může si pískat ” My máme ale štěstí ” ale u miminek neplatí že co je teď bude tak samo i za měsíc i z docela klidného spavého miminka se může stát mrzout který Vám večer co večer bude výt tu samou písničku z které Vás bude bolet hlava.
Miminko je napapané , přebalené zoubky mu nerostou a přesto vříská ..Víte že děti pláči i z nudy ? Je to až k nevíře ale u některých dětí to tak bývá, aby na sebe upoutali pozornost šíleně vřískají a říkají si ” Však teď se budou kolem mě točit ”

Každé miminko je jiné. Individuální jedinec který má své potřeby a těžko je házet do stejného pytle.Milujeme je, bojíme se o ně.. Staráme se nic jim neschází a přesto pláči .. Pláč u miminek může být i příznakem hyperaktivity. Jak dítě roste lze u něj hyperaktivitu diagnostikovat přesněji. Většinou to bývají děti neklidné u ničeho neposedí.Stále vyžadující pozornost a také jsou specifické jsou povahou ” Musí být po mém ! ”

Petřík má tři roky je to syn mé sestry jako miminko byl zlaté dítě.Hodně spal byl celkově klidný a rodiče si ho nemohli vynachválit jak je to zlaté dítě.Jenže zhruba v půl roce začal byl takový roztěkaný. Plakal jen tak z ničeho , když se mu okolí nepodřídilo tak způsobil šílený vyrval. Všichni jsme mysleli že mu rostou zoubky a proto je takový nesvůj ..

Dny kdy se sestra vyspala skoro celou noc skončili s Petříkem v náručí chodila i celou noc do rána jen aby se dítko uklidnilo ale všechny pokusy o zklidnění byli marné. Čím byl starší tím byl víc protivnější.Hlavou třískal do zdi a hračky kolem sebe ničil a ke všemu měl celkově negativní postoj přitom vyrůstal v milující rodině.

Jednoho dne se rozhodli s manželem vyrazit k lékaři který je odeslal na psychiatrií diagnoza po dvou hodinách ADHD. U Petříka byla zjištěná hyperaktivita. Sestra dostala rady které sice moc nezabírají ale díky diagnoze už nehledí na syna jako na rozmazleného fracka..

Taky máte hyperaktivní dítě ? Říká se že dnes je každé druhé hyperaktivní , čím že to ?
I doba v které žijeme ovlivňuje plod, ještě nenarozené dítě je ovlivněné celou řadou faktoru ať chceme nebo nechceme. Stres nervozita starosti… všechno se přenáší na miminko a proto se maminky snažte býti v pohodě. Lehce se řekne obzvlášť v dnešním shonu ale jaké si to uděláš takové to máš. Myslete proto na to maličké přeji fajn den.

Přečtěte si také:

  • Jak je to s jídlem?Jak je to s jídlem? Rodiče si často stěžují, především dětskému lékaři, že jejich dítě za celý den nic sam nesní. Ale to není zas až taková pravda, to se prostě jenom rodičům tak zdá. Lékaři kdysi spočítali […]
  • Proč dítě nespí 6.částProč dítě nespí 6.část Ve druhém roce se rychlým způsobem zdokonaluje v běhání a mluvení. Dokáže už povědět o svých zážitcích, umí ukázat části svého těla, orientuje se jak doma, tak i venku a v okolitém […]
  • Proč dítě nespí 5.částProč dítě nespí 5.část Do devíti měsíců dítě celkem dobře už sedí, ale dávejte pozor-nepsazujte ho, pokud to ještě samo neumí a není mu to zrovna příjemné, samo si leze po kolenou, po rukou, snaží se kleknout […]
  • Proč dítě nespí 4.částProč dítě nespí 4.část Je pouze na rodičích samotných, jaký bude vývoj jejich dítě, především jestli bude harmonický a všestranný. Mohli bychom si tedy popsat, co dokáže a čeho je schopné v určitých fázích svého […]
  • Proč dítě nespí 3.částProč dítě nespí 3.část Co mám dělat, když se dítě vzbudí v noci? To je hodně polemizující. Někdy se vzbudí jenom na polovic, dělá hluk, posadí se nebo si něco pro sebe breptá. Neměli byste k němu hned chodit, […]
  • Proč dítě nespí 2.částProč dítě nespí 2.část Ve druhém roce dítě přechází od dvou denních hodin spaní k jednomu zhruba po dvou až dvou a půl hodinách. Uvádí se, že v tomto věku spí v noci devět až dest hodin, ale maminky z vlastní […]

Jeden komentář k “Hyperaktivní děti

  1. Mgr. Tereza Mrhálková

    Dobrý den, naštěstí není každé druhé dítě hyperaktivní. Abychom mohli o dítě říct, že je hyperaktivní, pak je opravdu nezbytná diagnoza buď na neurologickém nebo psychiatrickém pracovišti. A diagnózou to samozřejmě nekonční. Neberme diagnozu jako omluvu, ale jako výzvu něco s tím udělat. Pro hyperaktivní děti je opravdu nezbytný pevný a pravidelný denní režim a rozhodně neplatí, že je nutné je pořádně utahat. Tyto děti mají problém s tím, že se neumí zklidnit a to je jako rodiče musíme naučit.

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.