diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Hrátky s batolátky

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Když studené nožky máš je krásná říkanka, na kterou jsem jednou narazila, když jsem hledala úplně něco jiného. Velice se mě zalíbila. Používám je se svými syny, když přijdeme z venku z procházky a je nám zima. Nejenže si  zahřejí nožičky, ale užijeme si u plno zábavy. Mladší tomu ještě tolik nerozumí, ale je rád, když se všichni smějeme. Přitom se i pomazlíme a jen nám všem dobře.

Když studené nožky máš

Když studené nožky máš,

lehce si je zahříváš,

opaluješ na sluníčku,

ať jsou teplé za chviličku.

Děti sedí, mají pokrčené nožičky a chodidla opřená o sebe. Hladí si, masírují si chodidla, prsty, nárt. Nejmenší děti leží na zádech a maminky masírují chodidla, nárt a prstíky.

Tuto říkanku můžeme využít i při krémování dítěte. Tento cvik je dobrý jako prevence ploché nohy a při únavě chodidel po dlouhých vycházkách nebo sportování venku. Vždy je nutné promasírovat obě nohy, nesmíte ale moc tlačit. Využití této říkanky je opravdu všetranné, nejen když je venku zima, ale jak již bylo uvedeno. Naučit se jí není také složité. Takže si ji klidně vytiskněte, nalepte na lednici nebo skříň v dětském pokojíčku a můžete začít trénovat.

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.