diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Děti na svatbě – jak je zabavit?

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

I když pro většinu z nás je svatba jednou ze společenských událostí, na které se těšíme, pozvání na ni s sebou nese kromě radostí i určité starosti. Zejména, pokud jste rodič malého robátka.

Hned tou první většinou bývá, jak obléknout svoji holčičku nebo chlapečka úměrně k charakteru akce a zároveň tak, aby se cítili pohodlně. Naštěstí jsou ale už dnes po celé republice rozesety svatební salony, kde si můžete vybrat z široké nabídky oblečení, ať už hledáte šaty pro družičky nebo dětské – chlapecké obleky.


Například v olomouckém svatebním centru CAXA, které je v současnosti největším svatebním centrem v Česku, je nabídka opravdu široká a začíná už na velikosti č.62. Šatičky pro holčičky a obleky pro chlapečky doplňuje také velký výběr obuvi a doplňků, jako jsou čelenky do vlasů, dětské kravaty, košíčky pro družičky… Pokud hledáte inspiraci pro to, co se teď na svatbách nosí, nahlédněte do naší foto-galerie.

Pohodlné dětské oblečení na svatbu ale není jediná starost, kterou jako maminka malého svatebčánka budete muset řešit. V těsném závěsu za ní následují i otázky jak a čím dítě nakrmit nebo jak jej zabavit, aby na svatbě nezlobilo více, než je únosné? Co se týče jídla a pití, vy, které už máte zkušenosti s déle trvajícími akcemi, poctivě přibalíte k plenkám a vlhčeným kapesníčkům také oblíbené pitíčko svojí dcery/syna a něco na zub. Sama totiž dobře víte, že i když na vás na svatbě čeká spousta pochoutek, ne všechny jsou vhodné pro děti. Šestadvacetiletá maminka čtyřletého Tobíka paní Jana říká: „Na svatbě, které jsme se účastnili loni v létě, měli snad úplně všechno, ale i tak Tobiášek nejprve sáhl po zásobách ukrytých v mojí tašce a já byla jenom ráda, protože exkluzivní drobné cukroví plněné ovocnou pěnou bylo sice výborné, ale nic pro našeho malého alergika…“

Pohodlně oblečené a najedené dítě = spokojené dítě. A spokojené dítě = většinou také zlobivé dítě. Poslední otázkou proto je, jak na svatbě svého drobečka zabavit, aby si na nějaké zlobení ani nevzpomněl. Na některých svatbách tuto otázku vyřeší za vás a najmou pro děti hlídání, objednají pro ně speciální program jako jsou klauni, kouzelník nebo zajistí např. skákací hrad či jiné aktivity. Pokud jste ale hostem na „klasické“ české svatbě, úkol jak zabavit své dítko zůstává na vás. Samozřejmě že tou nejdůležitější částí svatebního dne je samotný obřad, kde na 20 minut dítě poměrně snadno uplatíte malým pamlskem nebo zaujmete oblíbenou hračkou. V kostele, kde bývají obřady delší, se zase vyplatí nenápadně mu podstrčit novou hračku, dejte si ale pozor na to, aby nevydávala zvuky! Znělé „ANO“ podbarvené tóny xylofonu by totiž jednou mohlo být úsměvnou vzpomínkou, ale těsně po obřadu vám novomanželé nejspíše nepoděkují.

V průběhu celého svatebního dne pak svoje zlatíčko můžete jednoduše a poměrně levně zabavit třeba omalovánkami nebo pokud je to jenom trochu možné nechat jej hrát si „v partě“ s ostatními malými svatebčánky. Staré dobré křídy a kousek betonové plochy, vám také zajistí alespoň chvilku odpočinku. A pokud je v areálu místa konání svatby či svatební hostiny dětské hřiště a k dispozici alespoň jedna odrostlejší sestřenice, máte napůl vyhráno!www.caxa.cz – svatební a společenské centrum


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.