diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Jak nezadělat dítěti na tloušťku

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Tukové buňky se tvoří do tří let věku a vydrží v těle až do smrti. Pokud tedy bude dítě baculaté v batolecím věku, bude mít už navždy větší sklon k nadváze než dítě štíhlé. Nestojí tedy za to vydržet ty tři roky a nenabízet dítěti přeslazené a tučné pokrmy?

Jděte dítěti příkladem. Nemůžete po něm chtít, aby se mlsně olizovalo nad dušenou mrkví, když vy si pochutnáváte na uzeninách a dortíčkách. Nezapomeňte, že nejen přemíra cukru škodí. Omezte i solení, nahraďte jej bylinkami. Množství bílého cukru omezte a co nejvíce jej nahrazujte – třtinovým cukrem, javorovým sirupem a podobně. Snažte se konzumovat co nejvíce ovoce a zeleniny, raději syrové než tepelně upravované. Při nákupu potravin je dobré hledat výrobky s co nejmenším množstvím aditiv a konzervantů. Složení výrobku byste měla rozumět. Vaření z čerstvých a jednoduchých surovin namísto polotovarů je báječnou prevencí obezity.

Nezavádějte sladkosti jako odměnu. Důležité je vyhnout se dojmu, že zdravé jídlo není dobré – podaří se vám to, pokud to tak budete cítit i vy!


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.