diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

5 her pro děti: Andělé a čerti

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Pátek: Kuličková dráha


(Více her od Ženy 007)
.
Po: Miku, Miku, Mikuláš
Út: Čertovský řetěz
St: Leštění
Čt: Dopis Ježíškovi
Pá: Závody kuliček
Sobota: Den pro rodinu
Neděle: Den výletů, kamarádů a návštěv


Pondělí: Miku, Miku, Mikuláš

Miku, Miku Mikuláš
přišel s čertem na koláč.
Čerte, čerte chlupatý
nechej pytel za vraty.

Úterý: Čertovský řetěz

Nastříhejte barevné papírky na proužky a slepte s dítětem co nejdelší papírový řetěz. Kromě jemné motoriky si dítě cvičí i trpělivost a soustředění.

Středa: Leštění

Děti strašně rády pomáhají při úklidu, bohužel mnohdy je to spíš k vzteku. Rozhodněte se, že dnes přizpůsobíte úklid prťěti. Vybavte dítě rozprašovačem a mikroutěrkou nebo jiným savým hadříkem. Totéž pro vás. Pro větší zábavu si můžete připravit holící pěnu ve spreji nebo nepoužívanou zubní pastu a staré zubní kartáčky. Vyberte si vhodné sklo na leštění – dobré jsou skleněné výplně dveří, dveře sprchového koutu. Dítě může stát na zemi a minimalizuje se možnost pádu. Začněte na sklo z obou stran malovat pěnou nebo pastou a kartáčkem. Můžete zkusit namalovat jeden obrázek spolu, i když dvouleté dítě takovou spolupráci asi nezvládne. Potom sklo umyjte a vyleštěte. Děti fascinuje, že jasně vidí, co kreslíte, ale nemůžou se toho přes sklo dotknout.

Čtvrtek: Dopis Ježíškovi

Napište Ježíškovi dopis a dejte ho za okno. Děti vám mohou diktovat, nebo jim vystříhejte obrázky z katalogů a nechejte je vytvořit koláž pro Ježíška.

Pátek: Závody kuliček

Budete potřebovat co největší kartonovou krabici nebo izolaci potrubí Miralon a libovolné množství kuliček. Nastříhejte z větších kartónových krabic pruhy o šířce cca 10 cm a ohněte kraje do tvaru profilu U. Okraje omotejte izolepou, aby kolejnička držela při sobě. Jestli máte zbytky Miralonové izolace na teplovodní trubky (koupíte v hobbymarketu za pár korun), stačí trubičku izolace rozříznout podélně. Vyrobte si kolejniček – drah několik. Pomocí izolepy je můžete nastavovat. Jeden konec dráhy umístěte někam výš, druhý níž. Pouštějte po dráze kuličky. Která bude nejrychlejší? A co když změníme sklon dráhy? Co když bude delší – kratší dráha? Těžší kulička? Zkuste po dráze pouštět i malá autíčka, kostky….

Sobota

Den pro rodinu. Co tento víkend podniknete?

Neděle

Den výletů, návštěv a kamarádů. Kdo je oblíbeným kamarádem vašeho dítěte?
Žena 007: Rodina a domácnost s málem.

Vyzkoušeli jste některý námět? Jak se vám líbil a jak vás to bavilo? Pošlete mi obrázek s výtvorem, vložím ho sem.

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.