diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

ZOO Ohrada Hluboká

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

ZOO OHRADA  Hluboká nad Vltavou leží v těsné blízkosti loveckého zámku Ohrada, v typickém prostředí jižních Čech, na břehu Munického rybníka s alejí starých dubů a výhledem na zámek Hluboká. Rozlohou nejmenší česká ZOO patří také mezi nejstarší. Byla založena ze soukromé iniciativy Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky v roce 1937 a pro veřejnost byla otevřena 1. května 1939. K vidění je zde přes 150 druhů živočichů a většina z nich patří k druhům žijícím v přírodě Evropy a mírného pásu Asie. Nechybí ani představitelé exotické zvěře. Mezi zajímavé expozice patří vodní ptáci a za pozornost určitě stojí chov vydry říční v prostorných prosklených bazénech. Parkoviště je přímo před vchodem areálu, k dispozici je občerstvení (mimo zimní měsíce) i možnost zakoupení suvenýrů.

Zajímavosti: Pavilon vydry říční s prosklenými bazény, ve kterých lze vydry pozorovat nejen na souši, ve vodě i pod hladinou, ale také v jejich noře; Americký koutek; Australský koutek.

Jednorázové vstupné (sezóna): Dospělí = 60 Kč; děti 3-15 let, studenti, důchodci = 40 Kč; rodina (2 dospělí + 2 děti) = 150 Kč; parkoviště osobní vozy = 50 Kč/den.

Otevírací doba:
duben – červen : 9.00 – 18.00 hod.
červenec – srpen : 9.00 – 19.00 hod.
září – říjen : 9.00 – 18.00 hod.
listopad – březen: 9.00 – 16.00 hod.

 

Další informace najdete na stránkách ZOO Ohrada www.zoo-ohrada.cz


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.