diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Zdravé mlsání – dobroty pro předškoláky

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Mám pro vás pár dobrých receptů, které zvládáme doma s dcerkou a pak si společně pochutnáváme.

Palačinky tak trochu jinak

Budete potřebovat: Pol. mouku, vejce, hnědý cukr, soda, mléko, olej, ovesné nebo žitné vločky, sůl, jablka.

Příprava je jednoduchá. Suché přísady zamícháme dohromady, jablka nakrájíme na malinké kousky srovnatelné s velikostí vloček, ale nestrouhat! Mléko a olej a sodu zapracujte do těsta a jako poslední přidejte jablka. Smažit můžete buď jednoduše na pánvičce, nejlíp teflon, nebo v našem případě na palačinkovači, který jsme si za tímto účelem pořídili. 

Ovocné pirožky

Listové těsto, nejlíp připravené a rozválené, tvaroh, ovoce dle sezony, nejraději jablka s hruškami, vejce na potření, cukr.

Z listového těsta vykrajovátkem, nebo nejlíp pomoučněnou skleničkou vykrajujeme kolečka, které po okraji potřeme rozšlehaným vejcem, doprostřed naskládáme ovoce smíchané s tvarohem a cukrem a s pomocí vidličky uplácáme po okraji k sobě. Potřeme pouze svrchu vejcem a pečeme dozlatova.

Tip: takto děláme i zeleninové a masové.

Toastíky

Toastový chléb, eidam 25%, dětská šunka, máslo, rajče, kečup, tatarská omáčka.

Toastíky uděláme běžným způsobem, jen je potřeme kečupem smíchaným s kapkou tatarky. Rajče na kolečka mezi dva plátky šunky a dva plátky sýra.

Čočkový salát ze zbytků

Zbyla-li vám vařená rýže z minulého dne a máte ve špajzu pár základních věcí, tak vám jistě náš salátek přijde k chuti a dětem také.

Potřebujeme: Čočku velkozrnnou, vařenou rýži, zelenina – mražená nebo sterilovaná, salám – junior, gothaj, šunka, párky, bílý jogurt, kečup, sůl, pepř, cibule, paprika, rajče, salátová okurka, ledový salát.

Čočku propláchneme a necháme hodinku odležet, pak znovu propláchneme a dáme vařit. Změklou čočku zcedíme, vysypeme do mísy, přidáme rýži, zeleninu – mraženou nebo sterilovanou – cibuli na jemno nasekanou a salám na malé kostičky nakrájený. Bílý jogurt smícháme s lžičkou kečupu, solí a pepřem a vmícháme do polotovaru salátu a necháme vychladnout! Na talíř položíme velký list hlávkového salátu, naběračkou nandáme salát tak, aby salát přesahoval, dvě kolečka salátové okurky položíme jako oči, papriku jako obočí, kolečka rajčete jako tváře a půlku kolečka jako noc a jako úsměv.

Dcerka při všem moc ráda a ochotně pomáhá, tak snad i vám bude chutnat.

Přečtěte si také:

 • Zvířátka na farměZvířátka na farmě Otevírejte okénka a objevte svět na farmě! Společně s malými kůzlátky se podívejte, jak se žije na farmě! Přečtěte si roztomilou knížku, otevírejte okénka a naučte se pojmenovat domácí […]
 • Jetel červený (Trifolium pratense) Jetel červený (Trifolium pratense) Popis: Tuto rostlinu, roustoucí na všech loukách a pastvinách, nalezneme velmi snadno pro její typicky červenofialové květy. Díky svému bohatému kořenovému systému se snadno rožšiřuje […]
 • Co je to ISOFix systém?Co je to ISOFix systém? Isofix je způsob připevnění dětské autosedačky do vozidla, který se skládá ze dvou pevných kotevních úchytů na vozidle a ze dvou odpovídajících úchytů na dětské autosedačce zapadajících do […]
 • Sladkosti a jiné pochoutky do jídelníčku batolat nepatříSladkosti a jiné pochoutky do jídelníčku batolat nepatří Do jídelníčku batolat opravdu nepatří. To se nám „výživářům“ říká snadno, mnohem horší je toto tvrzení prosadit v praxi. Důležité je uvědomit si, že pamlsky děti opravdu k životu […]
 • Když dítě trpí celiakiíKdyž dítě trpí celiakií Celiakií se rozumí autoimunitní onemocnění charakterizované tvorbou protilátek proti buňkám tenkého střeva. Tento nepříznivý proces  přitom probíhá v závislosti na příjmu potravy […]
 • Proč podáváme zeleninu?Proč podáváme zeleninu? Obsahuje železo, které člověk potřebuje pro zdravou krev. Dále je v zelenině mnoho dalších nerozpustných látek důležitějších pro tělesný vývoj. Konečně jsou v zelenině vitamíny, které dítě […]

Jeden komentář k “Zdravé mlsání – dobroty pro předškoláky

 1. AlBí

  Nepochybuji o tom, že umíš a DOBŘE připravit pro děti skutečně chutné jídlo – zejména nápadité svačinky.Naučila ses je sama, určitě s dobrou radou od i babičky z Nbk a zejména podle tvých možností tvé vlastní ledničky a hlavně peněženky.
  K Tvému profilu – víš, com vůbec rád a co z jídla miluje Samík??
  Přála bych Ti, aby i toto nebylo pro Tebe “hluchým místem” v Tvém životě.
  Přeji Ti, skutečně nmoc od srdce, aby Tvému novému miminku především nechybělo Tvé MATEŘSKÉ mléko.Pokud to jen trochu půjde – a “může to jít”, pokud se sama budeš maximálně snažit-abys miminko mohla a chtěla od sebe krmit skutečně co nejdéle.
  Lásky pro Marušku i nové miminko máš na rozdávání – vážím si toho a přeji, aby se postupně někdy našlo i pro Samíka.
  Vše jen dobré !!!
  AlBí

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.