diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Zdravé mlsání – dobroty pro předškoláky

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Mám pro vás pár dobrých receptů, které zvládáme doma s dcerkou a pak si společně pochutnáváme.

Palačinky tak trochu jinak

Budete potřebovat: Pol. mouku, vejce, hnědý cukr, soda, mléko, olej, ovesné nebo žitné vločky, sůl, jablka.

Příprava je jednoduchá. Suché přísady zamícháme dohromady, jablka nakrájíme na malinké kousky srovnatelné s velikostí vloček, ale nestrouhat! Mléko a olej a sodu zapracujte do těsta a jako poslední přidejte jablka. Smažit můžete buď jednoduše na pánvičce, nejlíp teflon, nebo v našem případě na palačinkovači, který jsme si za tímto účelem pořídili. 

Ovocné pirožky

Listové těsto, nejlíp připravené a rozválené, tvaroh, ovoce dle sezony, nejraději jablka s hruškami, vejce na potření, cukr.

Z listového těsta vykrajovátkem, nebo nejlíp pomoučněnou skleničkou vykrajujeme kolečka, které po okraji potřeme rozšlehaným vejcem, doprostřed naskládáme ovoce smíchané s tvarohem a cukrem a s pomocí vidličky uplácáme po okraji k sobě. Potřeme pouze svrchu vejcem a pečeme dozlatova.

Tip: takto děláme i zeleninové a masové.

Toastíky

Toastový chléb, eidam 25%, dětská šunka, máslo, rajče, kečup, tatarská omáčka.

Toastíky uděláme běžným způsobem, jen je potřeme kečupem smíchaným s kapkou tatarky. Rajče na kolečka mezi dva plátky šunky a dva plátky sýra.

Čočkový salát ze zbytků

Zbyla-li vám vařená rýže z minulého dne a máte ve špajzu pár základních věcí, tak vám jistě náš salátek přijde k chuti a dětem také.

Potřebujeme: Čočku velkozrnnou, vařenou rýži, zelenina – mražená nebo sterilovaná, salám – junior, gothaj, šunka, párky, bílý jogurt, kečup, sůl, pepř, cibule, paprika, rajče, salátová okurka, ledový salát.

Čočku propláchneme a necháme hodinku odležet, pak znovu propláchneme a dáme vařit. Změklou čočku zcedíme, vysypeme do mísy, přidáme rýži, zeleninu – mraženou nebo sterilovanou – cibuli na jemno nasekanou a salám na malé kostičky nakrájený. Bílý jogurt smícháme s lžičkou kečupu, solí a pepřem a vmícháme do polotovaru salátu a necháme vychladnout! Na talíř položíme velký list hlávkového salátu, naběračkou nandáme salát tak, aby salát přesahoval, dvě kolečka salátové okurky položíme jako oči, papriku jako obočí, kolečka rajčete jako tváře a půlku kolečka jako noc a jako úsměv.

Dcerka při všem moc ráda a ochotně pomáhá, tak snad i vám bude chutnat.


Jeden komentář k “Zdravé mlsání – dobroty pro předškoláky

 1. AlBí

  Nepochybuji o tom, že umíš a DOBŘE připravit pro děti skutečně chutné jídlo – zejména nápadité svačinky.Naučila ses je sama, určitě s dobrou radou od i babičky z Nbk a zejména podle tvých možností tvé vlastní ledničky a hlavně peněženky.
  K Tvému profilu – víš, com vůbec rád a co z jídla miluje Samík??
  Přála bych Ti, aby i toto nebylo pro Tebe “hluchým místem” v Tvém životě.
  Přeji Ti, skutečně nmoc od srdce, aby Tvému novému miminku především nechybělo Tvé MATEŘSKÉ mléko.Pokud to jen trochu půjde – a “může to jít”, pokud se sama budeš maximálně snažit-abys miminko mohla a chtěla od sebe krmit skutečně co nejdéle.
  Lásky pro Marušku i nové miminko máš na rozdávání – vážím si toho a přeji, aby se postupně někdy našlo i pro Samíka.
  Vše jen dobré !!!
  AlBí

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.