diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Vydejte se na výlet do přírody s novými stavebnicemi LEGO DUPLO!

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

lego_duplo_kids_10584_forest_park

Děti milují zvířátka a nenechají si ujít jedinou příležitost pohrát si s nimi, anebo je alespoň pohladit. Ve vztahu se zvířaty si jsou také zpočátku jistější než s lidmi, protože svět dospělých jim připadá komplikovaný. Správný vztah k přírodě a všemu živému v dětech přirozeně rozvíjíme odmala, ať už návštěvou lesa, farmy, zoo, anebo hraním. Během hry s novými stavebnicemi LEGO® DUPLO® z prostředí lesa se děti mohou naučit, jak lesní zvířátka žijí a jak bychom se měli v přírodě chovat.

Postavte si skutečný příběh

Postavit si vlastní příběh je jedinečným impulzem pro rozvíjení dětské představivosti. V nových stavebnicích řady lesní dobrodružství navíc malí stavitelé naleznou zvířátka, která mohou potkat v našich lesích nebo je znají z obrázkových knih. Rychle si nové kamarády zamilují a ponoří se do hry, při které si mohou například sestavit auto a s ním se vydat na výlet za divokými kachnami, nebo vytvořit boudu jako domeček pro lesní zvířátka. Scénářů je nekonečně mnoho, ale pokud by dětem i rodičům došla inspirace, najdou ji na www.duplosvet.cz.

Ze dvorku do lesa za zábavou i poznáním

Nové stavebnice LEGO DUPLO nabízí příležitost seznámit děti se zvířátky, která můžeme potkat při procházce naší krajinou. Prostřednictvím kreativní hry s velkými kostkami a figurkami lesních zvířátek se rozvíjí nejen jemná motorika a představivost, ale také je posilován jejich vztah k přírodě. V průběhu stavění LEGO DUPLO Lesoparku (10584) si rodiče s dětmi mohou povídat o životě divoké zvěře a o rozdílech mezi nimi a nám důvěrně známými domácími zvířátky a mazlíčky. Čím se živí jelen a srnky? A proč by lidé měli v zimě nosit jídlo do krmelců? Při krmení zvířátek pomocí kostek zdobených oříšky se děti dozvědí, jaký je život v lese a že je potřeba o zvířátka i o přírodu pečovat.

Les bez hranic

Řada stavebnic LEGO DUPLO z prostředí lesa otevírá dětem cestu i k dalším dobrodružstvím. S rodiči se mohou např. podívat k jezeru na Divoké kachny (10581), podniknout Výpravu na ryby (10583), anebo si svůj Lesopark rozšířit o další Lesní zvířátka (10582). Postaví si most přes potok a podívají se na maminku kachnu a taťku kačera, jak si hrají ve vodě. Při stavění lesního stromu a útulné boudy na spaní pro zvířátka děti procvičí základní stavitelské dovednosti.

Herní tip

Stavebnice poslouží i jako skvělá pomůcka při učení různých zvuků a k rozšiřování slovní zásoby. Rodiče mohou například při hře předvádět, jaké zvuky zvířátka vydávají. Aby si děti řeč zvířat lépe zapamatovaly, pomůže vymýšlení krátkých říkanek:„Brum, brum, medvěd bručí, když mu v bříšku hlady kručí.“

Bezpečné prostředí pro děti

Stavebnice LEGO® DUPLO® nabízí tolik možností, jak si hrát. A protože za jediný možný způsob hry pokládáme bezpečné hraní, všechny stavebnice splňují nejpřísnější normy kvality a bezpečnosti.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.