diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Víte co je strollering?

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Už jste někdy slyšeli pojem strollering? Máte doma miminko? Chcete svou mateřskou dovolenou prožít aktivně cvičením? Přemýšlíte, jak by bylo možné při mateřské dovolené pracovat? Práce při mateřské dovolené je jednou z nejvyhledávanějších frází. Práce na MD je tedy žádaná. Je ale vůbec nějaká práce na mateřské dovolené možná? Lze dělat při mateřské dovolené i něco jiného než se starat o našeho miláčka? Odpověď zní ANO! Jak zhubnout, cviky na břicho, fitness seberealizace a nejen to – staňte se i Vy instruktorkou Strolleringu® a získejte tak práci na mateřské dovolené bez nutnosti hlídání.

Stroll=procházet se   Stroller= kočárek
STROLLERING – TAK TROCHU JINÁ PROCHÁZKA neboť hlavním cílem je spojit právě pravidelné procházky v parcích s cíleným fitness programem.
–  je to tedy cvičení pro maminky s kočárky, cvičení přírodě, na čerstvém vzduchu, s dětmi v náručí, na cvičící podložce či s dětmi pobíhajícími okolo.
– jsou to profesionálně vedené fitness lekce za přítomnosti vašich dětí.
– je zkrátka MATEŘSKÁ V POHYBU.

–  je outdoorové (během zimy i indoorové) cvičení pro maminky s kočárky uplatňující zásady Pilatesovy metody.
–  je kondice, zpevněné tělo a pravidelný pohyb bez nutnosti hlídání.
– je to sportování s kočárkem na čerstvém vzduchu.
–  je to kardio cvičení pro maminky, při kterém se hubne a zpevňují se problematické partie lidského těla.
– je to zábava pro maminky i pro děti, které se na vás budou dívat z kočárku nebo budou cvičit s vámi. Na jednotlivé lekce a na své nové kamarády se budou těšit a pohled na sportující maminku se jim tak stane samozřejmostí.

Jak tento název vlastně vznikl?

Mgr. Edita Berková: STROLLERING® se v mé hlavě vyloupl jednoho krásného jarního dne, kdy jsem se procházela se svou tehdy 3 měsíční dcerou Ellou. Byla jsem opět v parku, sama, jen já a moje láska. Hlavou se mi začalo honit nespočet otázek:

Jak skloubit užitečné a činorodé = dělat něco pro sebe – v mém případě cvičit, s nutným a nezbytně potřebným = být s děťátkem alespoň jednou za den venku?
Jsou procházky s kočárkem opravdu tak úžasné a naplňující, jak se o nich mluví? Nechtělo by to náhou něco navíc?
Vnitřně cítím tu silnou potřebu být alespoň třikrát týdně s Ellou v parku, mezi stromy a na trávě… čtení ani poslech hudby ze sluchátek mě však dostatečně neuspokojují… co s tím?
Jak ráda bych si šla dneska zacvičit, ale seženu hlídání? A budu mít vůbec energii ještě večer někam jít?
A jak jsem se tak dívala na toho mého miláčka v kočárku a v tu ránu začal jeden nápad střídat druhý… SPORTOVNÍ CHŮZE S KOČÁRKEM, OUTDOOROVÉ CVIČENÍ PRO MAMINKY ZA PŘÍTOMNOSTI JEJICH DĚTÍ.

Anglický název pro kočárek – STROLLER a jak už jsme zvyklé přidávat k těmto anglickým názvům koncovku -ing… narodil se STROLLERING®

Děláte něco pro sebe – cvičíte, zpevňujete se – zatímco jste se svým děťátkem venku.
Večer bude ve zmamení relaxace – již žádné nucené večerní návštěvy posiloven. Svůj workout budete mít dávno za sebou.
Věta: „Tak ráda bych si šla zacvičit, ale nemám hlídání,“ ztratí svou „popularitu“.
Čeká na vás profesionálně vedený aerobní i posilovací trénink zaměřený na ženské problematické partie.
Vaše dítě si tak bude již od malička upevňovat zdravé návyky a lásku k pohybu. Bude pro něj normální, že maminka cvičí. Zhruba od 14. měsíce začne cviky i napodobovat.
V každé lekci klademe hlavní důraz na správnou techniku jak sportovní chůze, tak jednotlivých posilovacích cviků, ale i techniku brzdění a zatáčení na in-line bruslích. To vše neustále protkáno základními principy Pilatesovy metody.
Osvojíte si toliko opomíjenou pohybovou paměť a dokonce máte šanci se zlepšit i ve své „baby English„.
Poznáte další maminky-ženy s nejrůznějšími zájmy, plány a cíly.
Vaše dítě se bude na každé cvičení těšit. I pro něj budou lekce Strolleringu® místem, kde si může hrát s ostatními a přitom vnímat spokojenost své maminky.

Nejen, že bude mít vaše děťátko to nejlepší místo v hledišti (kočárek nebo již odrážedlo), ale kolikrát bude i pomáhat cvičit -např. nejoblíbenějším skákáním na maminku, při posilování břicha či balančním cvičení
V neposlední řadě Vám Strollering® nabízí možnost spojit mateřskou – sport – podnikání – stát se INSTRUKTOR STROLLERINGU® a zapojit se tak do skvělého teamu ostatních lektorek.

Autorka programu: Mgr. Edita Berková

Více informací naleznete zde: http://www.strollering.cz

Přečtěte si také:

  • Květina, která provoní dětský pokoj a efektivně zvýší vlhkost vzduchuKvětina, která provoní dětský pokoj a efektivně zvýší vlhkost vzduchu Dětský pokoj je takovým malým královstvím plným hraček, her a obrázků. Děláme vše pro to, aby svůj pokojík děti milovaly a byl co nejútulnější. Nyní můžeme rozkošnou květinou přispět také […]
  • Jak dosáhnout zdravého spánku?Jak dosáhnout zdravého spánku? Dítě vyžaduje především jednoduchou ale zdravotně správnou výživu. Večer nechť jí asi dvě hodiny před spaním prosté a nedráždivé pokrmy. Nemá příliš mnoho pít, aby je naplněný měchýř […]
  • LeporelaLeporela První knížky pro miminka musí splňovat celou řadu zadání. Měkká leporela musí být vyrobena z bezpečného, stálého, netoxického materiálu. Nesmějí pochopitelně obsahovat zdravotně závadné […]
  • Multitasking – jak jej vidí ženy Multitasking – jak jej vidí ženy Snad každá žena je schopná dělat několik věcí současně. Kdyby ne, jen těžko by stíhala své zaměstnání, péči o děti, o domácnost a často i o manžela. Znáte to z vlastní zkušenosti. Přijdete […]
  • Co s oblečením, ze kterého už vaše dítě vyrostlo?Co s oblečením, ze kterého už vaše dítě vyrostlo? Miminko roste jako z vody tak rychle, že všechny nakoupené nebo darované oblečky ani neunosí a nebo má oblečeníčko jen týden na sobě a už mu je to malé. Co s takovým oblečeníčkem udělat, […]
  • Říkadla a básničky o zubech a zubní hygieně – KazŘíkadla a básničky o zubech a zubní hygieně – Kaz Se sbíječkou vrtám díru, nevynechám žádnou škvíru, když mi síly dochází, pomůže mu cukříček z vašich malých ručiček.   Zdroj: Kovářová J., Zouharová Z.: Pečujeme o […]

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.