diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Vhodná obuv je pro děti největším dárkem

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Blíží se vánoce a řada rodičů nakupuje svým nejmenším krásné dárky. Mnohem méně jich však tuší, že by mohly věnovat svým dětem něco, díky čemu se budou dobře vyvíjet jejich nohy. Řeč je samozřejmě o kvalitní dětské obuvi, která je v útlém věku velmi důležitý. Statistiky hovoří za vše. Asi 99% dětí se rodí s naprosto zdravýma nohama, ale až 67% se v pozdějším věku projeví vada. Ta je v naprosté většině případů způsobena nošením nevhodné obuvi. Vadám dětských nohou mohou rodiče velmi lehce předejít. Je to však právě neinformovanost, která vede rodiče k tomu, aby na botách „ušetřili“ a koupili svým dětem nevhodnou obuv, která se později podepíše na jejich zdraví. 

Vybrat dětské botičky, které by byly zdravotně nezávadné přitom není žádná věda. Musíte se řídit několika důležitými předpoklady, které musí dětská obuv splňovat. Především je to správná velikost obuvi. Malým dětem rostou nohy velmi rychle a proto je důležité dávat pozor, zda jim noha příliš neporostla a nohy je netlačí. Malé děti mají v oblasti nohou sníženou citlivost na bolest a tlak a proto nevnímají, že je boty tlačí. Z tohoto důvodu pravidelně kontrolujte , kolik má vaše dítě v botičce místa. Nedopusťte, aby dítě bota tlačila. Stejně tak je třeba dávat si pozor na to, aby nebyla bota příliš veliká a noha v ní „nelítala“. Vhodná dětská obuv by měla dítěti padnout jako ulitá. Pozor si dejte také na správnou špičku, která musí být kulatá a nikoliv úzká.

Dětské nohy jsou chrupavčité a měkké a velmi rychle se deformují. Děti, které nosí nevhodnou obuv na to později doplácejí a mají nepříjemné zdravotní problémy. Dejte svým dětem k Vánocům opravdu kvalitní dětské boty, které budou nožičku chránit a nikoliv deformovat. Další podstatné informace, které vám pomohou s výběrem zdravotně nezávadné dětské obuvi naleznete na tapik-detskaobuv.cz.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.