diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Věci které oceníte až jako rodič

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Vlhké ubrousky

Jsou tu pro snadné otření pokakaného dětského zadečku. Jsou napuštěné krémem, většinou neparfémovaným, s přídavkem aloe vera. Další praktická, jednorázová věc která moderním maminkám urychlí a usnadní péči o hygienu děťátka. I když už je miminko předškolákem, stále je doma používám. Jsou perfektní k utírání prachu na nábytku, kde ho i naleští, otírám s ním palubní desku v autě, dají se do nich utřít upatlané ruce kdekoli, protože se vám v pohodě vejdou do kabelky. Také v létě si do nich ráda utírám zpocený obličej. Jsou zkrátka univerzálním pomocníkem.

Vlastní auto

Nikdy mě jako bezdětnou nenapadlo, jaké je peklo cestovat s miminkem hromadnou dopravou. Dnes v 21. století, kdy si člověk vše přetváří ke svému maximálnímu pohodlí v jakékoli oblasti. Ovšem na maminky s kočárky se zapomnělo. Jak je vidět konstruktéři hromadných dopravních prostředků jsou muži (bezchybní, sebejistí páni tvorstva). Některé zvláště dálkové autobusy jsou tak úzké, že uličkou mezi sedadly se stěží proderu sama. Navíc chybí plácek na postavení kočárku a už vůbec nemluvím o tom, že ho jen vecpat dovnitř úzkými zadními dveřmi je velké sci-fi. Oproti tomu jsou absolutně perfektní ty nové, nízkopodlažní stroje. Širokánské dvoukřídlé dveře, uvnitř luxus v podobě obrovského prostoru a dokonce místo 2 párů sedadel je zde veliké místo pro odstavení kočárku. Ovšem nikdy nevíte, na jaký autobus natrefíte, proto je auto v době kdy jste se stali rodičem velice vděčný pomocník. Cesta je o mnoho rychlejší a pohodlnější. Kdykoli můžete zastavit na čůrání nebo můžete přitopit. Za mrazivého či deštivého počasí oceníme, že nemusíme přešlapovat na zastávce, zvlášť pokud jedeme delší trasu a čekají nás nezbytné přestupy.

Látkové kabele

Zapomeňte na čas na eleganci v podobě kožených či koženkových kabelek. Ty totiž nejdou příliš dohromady s věčně upatlaným a často ublinkaným miminkem. V tomto čase oceníte praktičnost velkých látkových kabel, které pohltí v pohodě vše potřebné – pleny, ubrousky, láhev,…Nejen, že je můžeme prát podle libosti ale máme na výběr z tisíců látek různých barev, vzorů a motivů.

Pohodlné oblečení a obuv

Nestyďte se za vytahaná trička,  pohodlné bavlněné legíny a obyčejné “kecky”. Nejvíce času budete trávit se svým malým pokladem na pískovišti a je jistě hodně naivní si myslet, že to tam odsedíme na lavičce. A navíc na dětském hřišti plníme roli mámy a né dámy.

Postel v devět večer

Nikdy před tím nám nedalo nic tak na frak jako mateřství. Péče o dítě zvláště do 3 let věku, nutnost být ve střehu 24 hodin denně a při tom být usměvavou a trpělivou matkou a manželkou je nadlidský úkol. Není se proto čemu divit, že po večerníčku padáme do peřin společně se svým malým vysílitelem. I když přiznám se ani lahodný spánek nemám jako dřevorubec. Budím se častokrát za noc už je kvůli přikrytí odkopaného spáče. Mateřství vám vleze pod kůži a nedá vám klid ani v noci.

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.