diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Utržené sluchátko aneb zákon schválnosti

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Slyším, že nic neslyším. Starší synek si hraje potichu v obývacím pokoji, manžel se uložil do postele po noční šichtě a mladší synek spinká v kočárku. Nyní je moje chvíle po obědě něco pěkného napsat. V hlavě mám plno myšlenek, ale jak je zkrotit a napsat smysluplné věty? Už vím, co jsem chtěla psát. Jak často telefonujte? Máte pevnou linku či mobilní telefon? Doma vlastníme oboje a nevím, co je lepší. Kdykoliv zvednu sluchátko, kolem mě je klid, děti si hrají na chodbě nebo v pokojíčku, tak jsou najednou oba v kuchyni a mají na mě tolik přání: „mamííííííí.“ Pravidelně se mě stává, že volám na nějaký úřad a starší Ondrášek si přeje kakat na záchod. Když budu volat v poledne, v 9 h ráno, ve 4 h odpoledne, tak je to jedno. Nejhorší je, že otevře na záchod dveře a vpustí svého mladšího brášku Kryštůfka. Ten má ještě pleny, takže ona místnost je pro něj spíše tajupná, nedostupná, plná překvapení. Určitě víte, co bude pak následovat. Míchání obsahu mísy až po ramínko. Většinou se volajímu omluvím, zda může chviličku počkat, že si odběhnu. Někdy to ale dotyčný nevydrží a zavěsí. Nu což, zavolám jindy. Co se dá dělat. Často se synkovi podaří mě pevnou linku zamáčknout a ten druhý na drátě má holt smůlu.

Je takový scénař i u vás doma? Funguje u Vás zákon schválnosti? U nás určitě ano. Proto nejraději telefonuji na procházce z mobilního telefonu. Mnoha kolemjdoucím mohu připadat jako zavislá na telefonu, či matka workoholik, ale je to nejlepší způsob, jak vyřešit spousty telefonních hovorů celkem v klidu. Kryštůfka mám v kočárku a Ondrášek kolem mě poskakuje a neustále štěbetá. Ten jeho hlásek se tak nějak ztratí v prostoru. Takže spojím více činností dohromady – procházka s dětmi, sama vyřeším, co je potřeba, ke své spokojenosti.

O tom přeci mateřství je? No nemám pravdu? Ženy dokáží vařit, telefonovat, sledovat televizi a ještě kojit zároveň. Je dobře, že nás Bůh obdařil takovými schopnostmi, i když na druhou stranu si říkám, není to někdy trochu na škodu? Vždyť se načisto uštveme. Přeji Vám, aby u vás zákon schválnosti fungoval co nejméně.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.