diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Tip na výlet – Adršpašsko-teplické skály

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Fascinující skalní útvar plný malebných, romantických zákoutí. Těmito a ještě mnohými dalšími přívlastky lze charakterizovat Adršpašsko-teplické skály. Nacházejí se na severu východních Čech poblíž měst Náchod, Hronov a Teplice nad Metují. Adršpašsko-teplické skály jsou zároveň největším a nejdivočejším sklaním městem ve Střední Evropě.

Krásu této přírodní scenérie můžeme obdivovat už od 18. století, kdy velký požár zničil okolní vegetaci a odkryl tak skály lidskému oku a jelikož je člověk tvor nenechavý a zvědavý, začaly zde také vznikat první turistické stezky. Do tohoto období také spadá i pojmenování pískovcových útvarů, mezi nejznámější patří Milenci, Homole cukru, Sloní náměstí či Džbán. Turistických stezek je zde hned několik, každý si může vybrat podle obtížnosti, na mnohých z nich musíte projevit svou zdatnost i chůzí po žebříku.

V Adršpašském skalním městě se nachází také dvě jezírka, sama jsem měla možnost navštívit pouze to první, které je vlastně hned za pokladnou. Mezi stromy je skryta vodní plocha s úžasně zeleno-modrou vodou, oáza klidu s pohádkovou atmosférou. Člověk by tam vydržel sedět hodiny bez hnutí. Stezka od jezírka nás pak vede dále mezi tu nádhernou přírodní podívanou.

Měla jsem s rodinou možnost strávit několik dnů v této úžasné krajině a musím říct, že to byl nezapomenutelný zážitek. Skalní útvary v Adršpašsko-teplických skalách berou dech a je až neuvěřitelné, co dokázala příroda vytvořit. Nesmírně se nám tam všem líbilo a doufám, že se tam alespoň ještě jednou zase vrátíme…


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.