diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Sluneční paprsky a miminko

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Sluníčko je sice zdrojem tepla ale musíme dát pozor, protože dokáže i ublížit. Prudké sluneční záření poškodí pokožku dospělého, natož našich nejmenších.

Dětská pokožka je totiž tenčí a proto citlivější a miminko se neumí navíc samo bránit. U miminek  pokožka hnědne o hodně pomaleji, než u dospělého a proto dochází ke spálení kůže rychleji. Každé toto spálení zvyšuje  riziko rakoviny kůže v dospělosti, proto musíme  děti před sluncem chránit opravdu pečlivě a důkladně.

S  kočárkem proto proto jezdíme jenom ve stínu, na sluníčku se může miminko nejenom spálit, ale i přehřát. Je vhodné na kočárku používat stínítko, látkovou plenu nebo speciální sluneční plachtu. Vhodný je také kočárek se slunečníkem. Je dobré přes poledne v teplých dnech nevycházet na sluníčko vůbec a raději si s miminkem doma odpočinout.

Již oblečení chrání před sluncem. Musí být z lehkých látek, příjemné na tělo a takové, aby ochránilo velkou část těla, např.tričko s krátkým rukávem až po loket, aby se nespálila ramena, proto žádná tílka. Pravidlem je, že tmavé látky propouštějí sice  méně UV záření, je v nich ale větší vedro, než ve světlých odstínech. Je proto nutno zvážit, co je pro danou situaci lepší variantou.Vždy má všechno nějaké pro a také zároveň proti.

Nejvíce a nejdéle je na sluníčko vystavovaná hlavička. Nesmíme zapomenout na pokrývku hlavy,  zapomeňme na krásu, ale na účelnost ochrany dítěte. Nejlepším je klobouček s širokou krempou a hluboký,protože  musíme zastínit hlavu, obličej, oči, ale také uši i krk.

Poslední ochranou před slunce je použití správného krému. Pro miminka je lepší krém, který se nevsakuje do kůže a vytváří na ní jenom jemný film. Při vsakování krémů může někdy dojít i k podráždění kůže, pokud jsou krémy parfémované. Hlavně není vhodné používat různé spreje, mohlo by dojít ke vstříknutí do očí.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.