diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Školka pro mladší: Domky a domov

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Úterý: Náš dům


Více podobných her od Ženy007

Pondělí: Domečku, domečku, kdo v tobě přebývá?

Zahrajte s dítětem pohádku: “Domečku, domečku, kdo v tobě přebývá?” Volně improvizujte s dostupnými plyšovými zvířátky. Místo domečku můžete mít třeba stůl, židli, krabici…

Jestli pohádku neznáte, tak napovím: V poli stojí domeček, postupně k němu chodí zvířátka. Každé z nich se ptá obligátním: “Domečku, domečku, kdo v tobě přebývá?” Pak se vyjmenují všechna zvířátka, která už v domečku jsou. Nakonec obyvatelé nového příchozího vyzvou: “Pojď sem bydlet s námi.” Nakonec přijde medvěd, do domečku se už nevejde a domeček rozsedne při pokusu vlézt do chaloupky komínem.

Úterý: Náš dům

Posbírejte pár krabiček od mýdel, čaje, léků. Polepte je bílým papírem a vyzvěte dítě, ať dokreslí okna, dveře, kytky, vrata, stejně jako má dům, ve kterém bydlí. Výtvory jde dobře zkombinovat s dřevěnou vláčkodráhou, kluky to dost bavilo.

Jestli domečky budete tvořit ve skupině, můžete postavit celou ulici, vesnici, městskou čtvrt.

Středa: Bunkr

Postavte doma z polštářů, nábytku a dek bunkr. Využijete i prádelní šňůru a kolíčky. Udělejte si v bunkru útulné hnízdečko. Až se venku setmí, vlezte do bunkru s baterkou a čtěte si z nějaké tajemné a napínavé knihy nebo leporela.

Čtvrtek: Čáp ztratil čepičku

Čáp ztratil čepičku a ta měla barvičku jako tráva. Dítě hledá předmět stejné barvy. Později dodávejte např. jako nebe – modrou. Dvouleté děti obvykle nedovedou poznat barvu, ale zvládnout najít stejnou.

Pátek: Stavitelé

Jak se staví dům? Co uděláme první a co potom? Co dělají stroje na obrázcích? Který ze strojů tam nepatří? Vytiskněte si přílohu, vystřihněte jednotlivé díly stavby a postavte si svůj domeček. Nakonec ho přilepte na papír a dozdobte okolí, protože je prima bydlet tam, kde je to i venku hezké.

Kliknutím otevřete v novém okně a vytiskněte

 

Sobota

Den pro rodinu. Co tento víkend podniknete?

Neděle

Den výletů, návštěv a kamarádů. Kdo je oblíbeným kamarádem vašeho dítěte?

Žena007: Rodina a domácnost s málem

Vyzkoušeli jste některý námět? Jak se vám líbil a jak vás to bavilo? Pošlete mi obrázek s výtvorem, vložím ho sem.

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.