diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Sázíme stromky, pracujeme na zahrádce – aktivity s dětmi

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Sázíme stromky, pracujeme na zahrádce – aktivity s dětmiZabavit neposedné děti bývá mnohdy nadlidský výkon. Není to tak složité, jak se může na první pohled zdát. Výborným nápadem, jak s dětmi stihnout mnoho práce, naučit je vztahu v přírodě a ještě být na čertvém vzduchu? Vezměte je s sebou na zahrádku, do lesa, do skleníku.

Starší syn měl 3 roky a mladší má 18 měsíců. Oba jsou to velcí pomocníci, jak v domácnosti, ale především venku. To se jim moc líbí, běhat po dvorku, jezdit s malým traktůrkem, hrát si na pískovišti. Všechno jsou to činnosti, které podporují jejich psychomotorický vývoj. Na procházky chodíme také často, ale co je nejvíce zabaví je práce na zahrádce a ve skleníku. Nedávno jsme začali vysévat semínka ředkviček a salátu do skleníku. Moc se jim líbí, jak semínka začínají klíčit a každý den je všichni společně pozorujeme a dle potřeby zaléváme.

Také na záhoncích venku již máme vysázené brambory a zasetou mrkev. Někomu se může zdát složité být s dětmi na zahrádce, neustále je musíte okřikovat, je ale nutné je zabavit, nechat je na jednom záhonku třeba pracovat s bagříkem, či traktůrkem, dělat bábovičky, a uvidíte, že vám práce půjde od ruky a vaše dítka budou spokojená.

Minulý týden jsme s klučíky a manželem sázeli smrčky a borovičky do horní zahrádky. Moc se jim to líbilo, hloubit jamky pro stromky, viděli tam žížalky, různé broučky, larvy.. I když nám práce trvala delší dobu, spolupráce našich synků byla bezvadná. Domů přišla celá posádka tak špinavá, že pračka musela nastoupit ihned. S manželem jsme měli příjemný pocit z dobře vykonané práce. Kluci měli zase zážitky s hledáním žížal a broučků. Tyto okamžiky jsou opravdu nezapomenutelné. Máte podobné se svými ratolestmi? Napište nám do redakce, rádi vaše příběhy zveřejníme.


Napsat komentář

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.