diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

S Klasou na farmě – farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

So 25. 8. 2012 od 10:00 do 16:00 Český Těšín – Farma Koňákov rodiny Kotajných, Hradišťská 34

Pojďte si hrát na ekologickou farmu v Podbeskydí. Hrajte si, poznávejte, ochutnávejte a nakupujte u svého farmáře. Ochutnejte bio angus polévku, steaky a guláš a angus masa, sele na rožni, jelítka se zelím, farmářskou klobásku ze tří druhů masa, nadívané krůty. Domů si nakupte zdravé angus maso. Vstup zdarma!

Tvořivé radovánky
Děti si zasadí kytičku do květináčku, který pomalují dle vlastní fantazie, odekorují si proutěný košíček mamince na stůl, naplní babičce či dědečkovi pytlíček vonnými poutpurami a vyrobí si decoupage na podtácek s letním motivem.

Farmářská stezka
Hádanky a kvízy ze života farmáře. Poznáte podle vůně naše bylinky? Hmatem plody z našich lesů a polí a znáte naše národní bohatství? Na 8 stanovištích vyzkoušíme všechny vaše smysly a znalosti. Hrají dospělí i děti, které čeká odměna.

Archeologická vesnička
Vyzkoušíte si život prvních zemědělců v Čechách a na Moravě. Umíte splácat hliněnou nádobu? Dokážete skolit kance či z obilí vytvořit vlastní placku a opéct ji?

Hrátkobraní
Na velké relaxační ploše si pohrajete s nejkrásnějšími hračkami od Wesca, Playmobilu a Lega. U víly, která dětem vypráví pohádky, si vylovíte zlatý poklad z mušlí. S kovbojem si vyrýžujete zlato. V ježibabím doupěti všechny děti najdou drahokamy.

Tance
Shlédnete ukázku ze slavností Powwow – tance severoamerických indiánů. Zatančíte si s místními folklórními soubory.

Poznání
Seznámíte se s plemeny zvířat a ekologických chodem rodinné farmy. Čeká vás i přehlídka zemědělských strojů a výstup na rozhlednu. Užijte si s rodinou báječný den v přírodě s tradicemi venkova.

Více na: http://www.parktriveze.cz

Zdroj: http://www.peknyden.cz


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.