diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Puzzle s Rákosníčkem pro nejmenší

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

staflik a spagetkaPuzzle s Rákosníčkem jsou první díl vícedílné edice, která bude obsahovat také Puzzle pro předškoláky, Puzzle pro školáky a Puzzle pro experty:)

Na své si tedy postupně přijdou všichni milovníci této oblíbené a časem prověřené  hry.

První díl, který je v současnosti v prodeji je zaměřen opravdu na ty nejmenší, tedy děti od cca 1,5 roku do 4 let.

Puzzle jsou rozděleny didakticky do několika částí. Také obtížnost je tam zastoupena v několika úrovních.

V první části hry děti prstíkem přetahují různé tvary s postavičkami, které znají z večerníčků  do příslušných okének stejných tvarů na ploše ipadu a tím nenásilnou formou procvičují  jak jemnou motoriku tak i rozlišení tvarů.

V další části pak skládají již puzzlíky jak je znají.

Obtížnost puzzlí je jednak odstupňována počtem dílků a to od pouhých dvou až po osm dílků, které děti musí správně umístit, aby se jim objevil motiv v celé své parádě.

Celý motiv obrázku zůstává  nejprve na ploše, takže děti vidí, kam mají dílky přikládat, po něm vždy následuje už prázdná plocha a děti musí puzzlíky skládat bez této pomoci.

Ve hře se objevuje hned několik krásných a esteticky vydařených motivů s postavičkami z večerníčků jako jsou Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka, Malá Čarodějka, Štaflík a Špagetka a další postavičky z dílny výtvarníka Smetany.

Vše je podbarvené chytlavou dětskou hudbou a malými technickými vychytávkami, které určitě nadchnou nejen malé děti, kterým je především tato aplikace určena, ale i rodiče, kteří na těchto pohádkách vyrostli. Zaváděcí cena 0,79Euro

Odkaz pro ipad zde:

https://itunes.apple.com/cz/app/id639421796?mt=8

 

Puzzle s Rákosníčkem nejsou naší jedinou snahou přenést původní a velmi úspěšnou tvorbu našich výtvarníků ze 70.let. na elektronická média, která jsou již nedílnou součástí našich dětí.

První hrou, která je v apple storu již od léta loňského roku, je Pexeso z Mechu a Kapradí, které se úspěšně drželo na vrcholu v prodejnosti koncem loňského léta.

Odkaz pro ipad zde:

https://itunes.apple.com/cz/app/id548940167

Odkaz pro iphone: https://itunes.apple.com/cz/app/id548956573

Více o našich hrách na www.KrasneHry.cz

 

 

 

 


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.