diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Psychomotorický vývoj dítěte – 02. měsíc

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Co se děje právě teď?

Vaše miminko dále sílí. Brzy již bude schopné zvednout hlavičku a udržet ji i chvíli zvednutou, zatímco bude ležet na bříšku.

Velký objev: ručičky

Postupně mu bude slábnout úchopový reflex, o to víc jej budou fascinovat jeho nově objevené ručičky. Jimi (stejně jako pusinkou) teď bude zkoumat nové a neznámé předměty.

Mluvení

Třebaže nebude Vaše miminko schopno se vyjádřit slovy až asi do jednoho roku věku, začíná se v tomto období učit, jak s vámi komunikovat. Vás hlas je pro něj pravděpodobně tím nemilejším zvukem, kdykoliv ho uslyší, instinktivně na něj nějakým vlastním zvukem zareaguje – je to jeho osobitý způsob, jak si s vámi povídat!

Smysly

Vaše miminko uklidňuje, když ho objímáte, když ho k sobě vezme někdo neznámý, může začít plakat. Hýbe ručičkami, když je nadšené, nebo když na něco reaguje, také se uklidňuje tím, že si cucá paleček nebo prstíky.

Pro maminku: Hudba jako podnět, hudba na uklidnění

Nikdy není příliš brzy začít Vaše miminko seznamovat s hudbou. Pouštějte mu nejrůznější druhy a uvidíte, co se mu nejvíc líbí. Tiché, poklidné melodie miminka uklidňují, zatímco rytmická hudba probudí k životu jeho ručičky a nožičky.

Hudba s hlubokým tónem a pravidelným rytmem má na Vaše miminko uklidňující efekt, protože mu připomíná tep Vašeho srdce. Stejně na něj můžou působit i jiné pravidelné rytmické tóny – pračka, motor auta, lux.

Jen mějte na paměti, ať již mu pouštíte cokoliv, že byste to měla dělat potichu. Vaše miminko se instinktivně děsí nebo bojí hlasitých zvuků – ať již jsou jakkoliv melodické!

Věděla jste…

…tzv.‘Mozartův efekt’ připisuje hudbě, pouštěné malinkým dětem, velikánskou důležitost. Hudba pomáhá Vašemu děťátku později v jeho životě se čtením, řečí, pohybem a napomáhá i jeho emocionálnímu rozvoji.


Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.