diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.

Problémy

NašeBatole.cz – pro maminky, děti a rodina | Magazín o dětech do 3 let

Meteorismus:

Tohle je takový vznešenější název pro větříky, které způsobují dítěti bolest, když nejdou. Jejich lepší chod zajišťuje dítěti, když mu dáte napít. Můžete také nahřát nějaký hadřík a položit ho na břicho, to se osvědčuje hlavně u menstruačních problémů, i když u těch se používá spíše nahřívací lahev. Dále to mohou být cviky s přitahováním nožiček k bříšku nebo se také doporučuje válet sudy. Poslední možností je dát dítě odříhnout. 

Potřeba kontaktu:

I tohle může být důvod pláče a křiku. Už po porodu novorozeně křičí a uklidní se teprve až tehdy, když se dostane k mamince. Malí kojenci sem tam začnou lézt po maminčině bříšku. Dítě se může také bát nebo nudit. Právě proto se dooručuje vzít dítě do náruče, pohoupat ho, nějak ho zabavit, ukázat mu hračku, pohrát si s ním a další věci.

Znečištění:

Dřív se používali hadrové plenky, dnes už plenkové kalhotky. Pokud je dítě opruzené, měli byste mu vyměnit plenu, ale ještě předtím byste měli použít zásyp nebo heřmánkovou mastičku, vše pokud možno kvalitní.


Jeden komentář k “Problémy

  1. Mgr. Tereza Mrhálková

    tak látkové plenky se používají dodnes, plenky by se měli měnit velmi často, aby nedošlo k opruzeninám. Pokud už k opruzenině dojde, je lepší než zásyp použít kvalitní mast, která je určena přímo proti opruzeninám, např. bepanthen nebo rybilka. A k tomu je také důležité zadeček hodně větrat.

Leave a Reply

diskuzní fórum   Vytvořte si vlastní diskusní fórum, poradnu nebo skupinu, ... pro vás a vaše kamarádky.